2017 güzellik trendleri

2017 güzellik trendleri
Paylaş
 

2017 güzellik trendleri, 2017 makyaj modası, 2017 ruj renkleri nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

2016’da başlatılan makyaj trendleri (glitter dudaklar) hala güçlü bir şekilde ilerlerken, artık yeni yıla damgasını vuracak 2017 güzellik trendlerine, 2017 makyaj modasına odaklanın.

 

2017 güzellik trendleri

Parlayan her şey!

Parlak farlar hala güçlü bir şekilde ilerliyor ancak parlaklığın artmasında fayda sağlayabilecek yüzünüzün tek parçası gözler değil. 2017 güzellik trendlerinde dudak parlatıcısından daha çok, face gloss (yüz parlatıcısı) ihtiyacınız olacak. Kusursuz ve yapışkan olmayan bu formül, elmacık kemiklerinize genç bir parlaklık verecek.

Parıltılı dudaklar

Pat McGrath, geçen yıl moda endüstrisine ve kitlelere parıldayan dudakları tanıttı ve bu 2017 güzellik trendlerinde de olacak. Tek yapmanız gereken parlaklıktan ödün vermeyen bir ruj sürmek ve üzerine yüzük parmağınızla biraz glitter (parıltı) eklemek. Ayrıca, sandığınızdan daha kalıcı olacak.

Parıltılı gözler

Glitter highlight 💋@intothegloss @glossier #highlight #glitter #makeup #glitterhighlight

A photo posted by @chanelbagscigarettedrags on

Parlak bir flaşla aydınlanmış gibi… Makyaj artisti Regan Rabanal, parıltılı bir krem uygulayıp, toz hightlighter ile vurgulayarak ve ekstra parlaklık için en sonunda glitter ekleyip bu görünümü yaratıyor.

Parıltılı göz altı makyajı

Parıltılı göz altı makyajı, 2017 güzellik trendlerinden en risklisi diyebiliriz. Alt kirpik çizginizin altına biraz glitter ekleyerek kedi gözü yapmayı deneyip, cesaretinizi ölçün.

Ekstra uzun saç

Balenciaga. No make up today.

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Kardashian’ın ekstra uzun saçlarından, Beyoncé’nin sihirli beline uzanan örgülü at kuyruğuna kadar, 2017’de uzun saç trend olacak. Daha fazla katılım için ünlü saç stilisti Chris Appleton, Kim, Jennifer Lopez ve Ariana Grande gibi müşterilerinin bu akıma öncülük etmesine yardımcı oldu.

Buğulu dudaklar

Buğulu dudaklar, geçtiğimiz yılın keskin hatlı ruj uygulamasını sollayıp, sandığımızdan daha doğal durarak 2017 güzellik trendlerinde yerini aldı. Dudak kenarlarınızdaki ruju parmak uçlarınızla yayarak ve dudaklarınızın merkezine daha fazla renk ekleyerek kusursuz görünebilirsiniz.

Dalgalı saçlar

nu.WAVE @acommonname 🎨: @johnnyramirez1 ✂: #anhcotran Get the L👀K: 1. Prep damp hair with a pump of #tecniart #lisscontrol from @lorealpro for heat protectant and shine. Apply from mid shaft to ends. 2. Flip the head off and rough dry directionally. Then smooth ends with a paddle brush. 3. Once completely dry, start in the front with the #nuwave technique. Working from bottom to top and front to back. Working with an 1 1/2" mercel curling iron, alternate the wave inward and outward to create a #swave. 4. Optional, apply some #nextdayhair for texture and break it up. Or just leave it whole and conceal its with #infinium for hold. There you have it! ❤💋 #hairtist #hairmoment #ramireztransalon #beverlyhills #sponsoredbyloreapro #onlyinsalon #hairstyle #anhcotran

A video posted by Los Angeles | NYC Hairstylist (@anhcotran) on

Bu konuda, normal maşa dalgaları bizim klasiğimiz ancak “dalga oluşumu” tekniği ile L.A. saç stilisti Anh Co Tran, saç maşası ile çok da alışık olmadığımız bir şekilde saçları dalgalandırıyor! Ama sonuç harika.

Microbladingli kaşlar

Belki de Cara Delevingne’den sonra kaşlara en iyi şey olan microblading tekniğinde, cildin ilk katının altına pigment koymak için mikro iğneli küçük bir el aleti kullanıyor ve böylece kaşlarınız 24 saat içinde dolduruluyor. Microblading tekniği ucuz değil, ancak kalıcılığı iki yıla kadar sürüyor.

Vücut makyajı

Prolagen Schouler Spring 2017’de görüldüğü gibi, kulakların kıkırdak kıvrımlarına tek renkli boyanın kontrast oluşturmasına bakılmaksızın, yeni makyaj tuvalleri ile yaratıcılık yapma zamanı. Tabi bu kadar renkli olmak yerine vücudunuz görünen yerlerine kontür uygulaması yapsanız daha iyi olur.

Blorange saç rengi

Blorange

A photo posted by Georgia May Jagger (@georgiamayjagger) on

Blorange (blonde+orange) diye anılan bu saç rengini dilerseniz biz de kendi dilimize çevirerek sakır (sarı+bakır) diyelim.  Evet kızlar, 2017 güzellik trendlerinde sakır renk saç var!

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız 2017 gelinlik modelleri adlı galerimize de göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin