Aldatan erkek aldanır!

Aldatan erkek aldanır
Paylaş
 

Aldatan erkek nasıl davranır, erkek neden aldatır nasıl anlaşılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Aldatan erkek aldanır, diyerek makaleye başlamak istiyorum. Aldatan kişi erkek ya da kadın fark etmez kötü niyetli, entrikacı, hain ve en önemlisi sadakate ihanet edebilecek kişilikte insanlardır.

Bir ilişkide güven her şeyden önce gelir. Ve aldatan taraf günü gelir aldatılan taraf olur. Bunu unutmamak gerektiğini söyleyip aldatan erkeklerden aldatma nedenlerini öğrendiğimiz makalemize başlayalım.

 

Erkekler neden aldatır ihanet eder?

En önemlisi seksmiş!

Aldatma olaylarını tetikleyen en önemli konu seksmiş. Başlarda gayet iyi olan seks hayatınızın, ilerleyen dönemlerde sıklığı azalıyorsa ilişkiniz açısından sorun niteliği taşıyabilir. Sadece sıklığının azalması değil, cinsel ilişkinizdeki davranışlarınızda sorun yaratabilir. Yani erkeğine heyecanlı, hareketli ve bazen sıra dışı bir seks hayatı sunmayan her kadın erkeğin gözünde cazibesini kaybeder, aldatma psikolojisine girer. Çünkü cinsel hayat bir ilişkide en önemli unsurlardan birisidir. Yapılan çalışmalar da bunu doğrulamıştır. Yani eşlerini aldatan erkekler en fazla seks hayatına önem veriyor, aldatılmak istemiyorsanız seks hayatınıza önem verin.

 

Monotonluk

Birlikteliğinizin artık oturduğunu ve durağan bir hal aldığını düşünüyorsanız buna çok fazla sevinmeyin. Hep aynı şeyleri, hep aynı şekilde yapmaktan vazgeçin. Aldatan erkekler heyecan ve adrenalin isterler. Bunun sebebi ise tabiatlara gereği adrenalin salgılamaya muhtaçlıklarıdır. Aslında ilişkinin monoton bir hal alması iki taraf için de farklı heyecan arayışı uyandırır. Ve bir gün kendinizi biriyle bakışırken bulabilirsiniz. Aynı şekilde partnerinizi de yatakta başka biriyle yakalayabilirsiniz. Olağan dışına çıkmalısınız.

 

İlgisizlik

Karısını seven erkek neden aldatır sorusuna gelecek olursak; Birlikteliğiniz ilerleyince, sevdiğiniz adam artık kendini sizsiz düşünemez hale gelir ve hayatının sadece sizin üzerinize kuruluğu olduğunu fark eder. Buna sevinmeyin çünkü aldatan erkek çanları çalıyor. Hiç kimse bir gölgeden ibaret değildir. Biraz ağırdan alıyım demeyip, sizin de ona ihtiyacınız olduğunu bilmesine izin vermelisiniz. Tek taraflı bir çaba içerisinde olduğunu düşünmesine izin vermeyin. Yoksa sizsiz yapacağını göstermek için sizi aldatabilir. Yani fazla naz aşık usandırır.

 

Kadınlara karşı zaaf

Bu konuda sizin elinizde olan pek bir şey yok, bazı erkekler doğası gereği çevresinde çok kadın olduğunda kendilerini güçlü hissederler. Ve aldatan erkekler için tek eşlilik tamamen imkansızdır. Vücutlarında bulunan testosteron için iradeleri olduğunu farkına varana dek, maalesef yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

 

Aile etkeni

Farkında olmasak da ailelerimizden pek çok şey öğrenir ve uygularız. Aile içinde aldatan erkek ya da aldatan kadın olayları yaşamış bir erkek aldatmaya meyillidir. Çünkü, doğduğunuzdan bu güne dek gördüğünüz iyi ya da kötü bütün davranışlar farkında olmasanız bile size normal gelmeye başlayacaktır.

 

Sürekli şikayet

Devamlı karşınızdaki erkeğin karakteri hakkında yorum yapıp, şikayet eder ya da huylarını değiştirmeye çalışırsanız onu olduğu gibi kabul eden başka bir kadına gitmesine zemin hazırlarsınız. Farklı karakterdeki iki insanın birlikteliklerinin, aynı karakterli insanların birlikteliklerine göre daha eğlenceli ve sağlıklı olabileceğini öğrenmelisiniz. Hala birlikte olduğunuza göre onda sevmeye değer bazı şeyler görmüşsünüz demektir. Sevdiğiniz erkeğin aldatan erkek konumuna düşmemesi için şikayet etmeyi bırakıp tadını çıkarmalısınız. Siz bu kadar şikayet ederken bir başkasını ne kadar mutlu edebileceğini düşünmesine izin vermemelisiniz.

 

Kıskançlık

Sürekli herkesi ve her şeyi kıskanan, olur olmadık şeylere trip atan kadınlar dünya güzeli bile olsalar erkeklerin gözünde hemen kurtulunması gereken bir yaratığa dönüşürler.  Aldatan erkeklerin içinde bir yerlerde aşırı kıskançlık bunalımı vardır. Her şeyi dozunda bırakmak gerektiğini unutmayın.

 

Özgüven eksikliği

Kendinden daha başarılı ve dış görünüş olarak daha iyi olan kadınlarla birlikte olan erkekler, bunu bir yenilgi olarak kabul ederler. Aldatan erkekler, en iyi üste çıkma yolunun can yakmak olduğu düşüncesine kapılırlar. Ve karşı tarafa bulunmaz hint kumaşı olmadığını göstermek için aldatmaya yeltenirler.

 

Sevgi eksikliği

Çözümü neredeyse imkansız olan neden de bu işte. Evli erkekler neden başka kadınlara bakar sorusuna gelecek olursak, gerçekten sevmediği bir kadınla öylesine vakit geçiren ya da mantık evliliği gibi bir yola giren erkeklerin aldatma potansiyellerinin diğerlerinden daha yüksek olduğunu unutmayın. Bu aldatan erkekler genelde gözü dışarıda olarak nitelendirilirler. Her çiçekten bir bal almak bu türün sloganıdır. Dış görünüşüne oldukça önem veren bu erkekler dış mekanlarda insanların onu daha iyi görebileceği yerlere otururlar.

 

Arkadaş gazı

Erkeklerin arkadaşları tarafında “Romeo, aşık, karısının kuzusu” gibi imalı sözlere dayanamıyorlar. Bu kelimeler içlerindeki canavarı çıkartıp karşı saldırıya geçmesine neden olabilir. O gazla iddialar başlayıp, aldatan erkek konumuna düşebiliyor.

 

İntikam

Sosyal hayatınızda sergilediğiniz davranışlarınızda onu bunaltan, sinirlendiren hatta mahçup eden hareketleriniz varsa endişelenmelisiniz. Duygusal olarak memnun edemediğiniz bir erkek hiç gözünüzün yaşına bakmaz ve sizi aldatır. Sizi aldattığı kadını pek de istemiyor olsa bile amacı intikam almaktır.

 

Aldatılmamak için neler yapılabilir?

Yukarıda kısaca açıkladığımız sebepler dünya genelinde bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. En önemlileri sosyal ve cinsel hayattır. Eğer siz bu iki konuda erkeğinizi tatmin ediyorsanız sorun yok, ancak etmiyorsanız hemen harekete geçmelisiniz. Tansiyonu olumlu şekilde yükseltecek şeyler yapın ve biraz aklını başından alın.

Aldatan erkek aldanır…

Sizin için hazırladığımız İbrahim Kutluay Demet Şener aşkı ihanete uğradı adlı haberimizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin