Aşk acısı da neymiş

Aşk acısı çekmek
Paylaş
 

Aşk acısı nedir? Aşk acısını geçirmek için neler yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Aşk acısı, hayatımızın bir döneminde hepimizin yaşadığı bir duygudur. İlk olarak tek aşk açısı çeken insanın siz olmadığını kabullenmek zorundasınız. İlk sevgilisinden ayrılan, sevdiğine kavuşamayan ve aldatılan siz değilsiniz. ” Zaman her şeyin ilacıdır” cümlesi klişe gelse de tam da yerinde bir cümledir. İnsan beyni unutmaya müsaittir ve üzülmeyin çünkü yavaş yavaş geçecek. Henüz yeni ayrıldığınız sevgilinize özlem ya da öfke duymanız hissedebileceğiniz en doğal duygular arasındadır. “Aşk acısı çekiyorum” diyorsanız, bu makale tam size göre.

 

Aşk acısı nasıl geçer?

 

1) Ağlayın

Bu acıyı çekerken duygularınızdan kendinizi uzaklaştırmayın. Biten bir birlikteliğin arkasından yas tutmak, içinizde kalan tüm öfkenin ve diğer duyguların dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır. Hislerinizden kaçarsanız, bu çektiğiniz acının daha uzun sürmesine neden olur. Duyduğunuz tüm olumsuz duygular sizin ileri zamanda ruhsal olarak daha iyi bir dönem yaşamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle ağlamaktan çekinmeyin. Ayrılık acısı yaşarken bırakın gözyaşlarınızla birlikte hissettiğiniz duygular da usulca aksın.

2) Yalnızlıktan korkmayın

Ayrılıktan sonraki süre boyunca kendinizi yalnız ve boşluktaymış gibi hissedebilirsiniz. Maalesef aşk acısı çekmek bunu da beraberinde getirir. Fakat ona ihtiyaçlık duyarken aynı zamanda da öfkeli olmanız, yalnızlığı avantaja çevirebilmeniz için bir fırsat niteliğindedir. Yalnız kaldığınız zaman içerisinde kafanızı dinleyebileceğini ve yalnızca kendinizi düşünebileceğinizi unutmayın ve bunu yapmak için uğraşın. Biten ilişkinizdeki hataları ve doğruları öfkeli duygularınız durulduktan sonra iyice analiz ederek, bundan sonraki ilişkilerinizde aynı hatalar yapmaktan kendinizi koruyabilirsiniz. Yalnız kalmak, kendi içinizde yaşadığınız duyguları dinlemeniz için önemli bir şanstır. Bunu unutmayın.

3) İçinizdeki öfkeyi dışa vurun

Biten birlikteliğinizin ardından elbette ki ona karşı dile getirmek istediğiniz bir çift sözünüz olacaktır. Bu tür duygu ve düşüncelerinizi ona söylemekten çekinmeyin. Ancak bu düşünceleri kızgınlığınızın tamamıyla geçtiğinden emin olduktan sonra yapmanız gereklidir. Öfkenizin tamamen geçtikten sonraki düşünceleriniz, sinirliyken ki duygu ve düşüncelerinizden tamamen farklı olduğunu anlayacaksınız. Bu nedenle aşk acısı çekenlerin yapması gerekenler arasında söylemek istedikleri duygu ve düşünceleri dile getirmeleri vardır. Fakat bunu yaparken saygı çerçevesini aşmamalı ve kişiliğinizden ödün vermemelisiniz.

4) Onu unutmak için başkasıyla birlikte olmayın

Sırf onu unutmak için yeni bir aşk arayışına girmeyin. Yeni bitmiş bir ilişkinin arkasından kendinizi dinlemeden yeni bir ilişkiye başlamanız tam tersi bir etki yaratabilir. Birlikte olduğunuz yeni sevgilinizle, eski sevgilinizi karşılaştırma olasılığınız oldukça yüksektir. Ve bu onu daha da çok özlemenize sebep olabilir. Ve sırf birini unutmak için başka biriyle birlikte olmak hem kendinize, he de karşınızdaki insana saygısızlık olur. Başka birisini yaralarınıza yara bandı yapmaktan vazgeçin. Eğer aşk acısını geçirmek istiyorsanız, hatıralarınızın üzerine gitmek yerine kendinize vakit ayırarak kendi kendinizin dostu olmanız size daha iyi gelecektir.

Sizin için hazırladığımız Erkeklerin sevdiği kadın parfümleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin