Bağışıklık sistemi güçlendirici detox

Bağışıklık sistemi güçlendirici detox
Paylaş
 

Bağışıklık sistemi güçlendirici detoks nedir, hangi besinlerden oluşur? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Bağışıklık sistemi günlendirici yöntemlere sıcak yaz aylarının geride kaldığı, soğuk ve peşinden getirdiği grip ve diğer pek çok hastalığa yakalanmadan mutlu bir kış geçirmek için mutlaka başvurmak gerekir. Bağışıklık sistemi güçlendirme için mevsim geçişlerinde, özellikle de sonbahar aylarında vitamin ve mineral bakımından zengin gıdalar çok büyük önem arz ediyor. Bu nedenle sizlere bahsedeceğimiz mutfağınızda kolaylıkla hazırlayabileceğiniz A – C vitamini ve magnezyum bakımından zengin bağışıklık sistemi güçlendirici bu detoks suyunu yapıp, her sabah içtiğinizde antioksidan özellikleri ile doğal yollarla bağışıklık sistemi güçlendirmek mümkündür.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan detox

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için detox malzemeleri

1 adet salatalık

1 adet kereviz

1 adet limon

1 tutam marul

1/2 avokado

1 su bardağı su

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan detox hazırlanışı

Bir limon kabuğunu soyarak, tüm malzemelerin bulunduğu kabın içine koyun. Üzerine 1 su bardağı su kattıktan sonra blendırdan geçirin. Hazırladığınız karışım yeşil renge ve sıvı bir kıvama gelene dek bekleyiniz (hemen hemen 1 dakika).

Elde ettiğiniz detoks suyundan her sabah bir bardak içebilirsiniz. 1 hafta devam edip, 1 hafta mola verebilirsiniz. Bu karışımı 2 hafta kullanmaya devam ettiğinizde bağışıklık sistemi zayıflığını gidererek güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olacak, kış ayları da dahi enfeksiyonel bir çok hastalığa  yakalanmadan atlatabilirsiniz. Ayrıca bağışıklık sistemi günlendirici detoks suyu, B vitamini bakımından zengindir. Bu detoksu tüketerek özellikle sonbahar mevsiminde görülen depresyon ve stresi de kontrol altına almış olursunuz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Detox suyuyla zayıflayın adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin