Baskı oje yapımı

Baskı oje yapımı
Paylaş
 

Baskı oje yapımı, oje baskısı için neler gerekir? Baskı oje nasıl yapılır? Oje baskı makinası, oje baskı plakaları, baskı ojeleri nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Baskı oje yapımı, pek çok kişi tarafından özellikle de yurtdışında kullanılan bir tırnak süsleme şeklidir. Ancak tırnağa artan ilgi ülkemizce de çoğalınca pek çok kişinin tırnaklarında oje baskı makinası ve oje baskı plakalarından oluşan tırnak baskı seti ile yapılmış süslemelerle karşılaşmaktayız. Gelin bakalım baskı oje nasıl yapılır öğrenelim.

Baskı oje yapımı

Baskı oje nasıl yapılır?

Baskı oje yapımına geçmeden önce ihtiyacınız olan malzemelerden bahsedelim.

Base coat (tercihe bağlı kullanmasanız da olur.)

Oje (istediğiniz renk ve markadaki ojeleri kullanabilirsiniz.)

Oje baskı plakaları (istediğiniz bir oje baskı plakası seçebilirsiniz. Genelde diskte 6-7 desen oluyor. Disklerin üst kısmı çizilse de desen kısmında bir problem olmuyor. Baskı oje yapımınız bitince aseton ile iyice temizleyin.)

Oje baskı makinası olarak bilinen damga ve sıyıraç (İstediğiniz boyutta küçük ya da büyük olan boyu seçebilirsiniz. Oje baskısı işleminiz bitince damganızı aseton ile temizlemeyin. Zaten elinizle hafifçe üzerinden geçtiğinizde bile temizlendiğini göreceksiniz. Sıyıraç kullanmak istemeyenler, kullanmadıkları kredi kartı ya da benzeri bir cismi sıyırma işlemi için kullanabilirler.)

Baskı ojesi (Bu normal bir oje olmamakla birlikte ufak baskı ojeleri ile yüzlerce baskı yapabilirsiniz. Bu baskı oje yapımı için baskı ojeler kullanmak şart mı? Elbette değil. Siz isterseniz yapısı yoğun ojelerle de denemeler yapabilirsiniz. Golden Rose Nail Art serinin gümüş ve altın renklerinin baskıyı çok güzel çıkarttığı söyleniyor.)

Aseton ve pamuk (Her oje baskısından sonra diski ve sıyıracı temizlemek zorunda kalıyorsunuz. Özellikle de siyah ya da koyu renk baskı ojesi seçtiyseniz.)

Kulak temizleme çubuğu (Baskı oje yapımından sonra tırnak etine bulaşan ojeleri temizlemek için)

Top coat (Baskı oje yapımı bitince üzerine mutlaka top coat kullanmalısınız.)

Baskı oje yapımı

İstediğiniz renkteki ojeyi tırnaklarınıza sürün. Sürdüğünüz ojenin tamamen kuruması gerekiyor. Kurumadan baskı yapmaya çalışırsanız oje bozulur. Çabuk kuruması için oje kurutucu sprey veya diğer yöntemlerden faydalanın.

Baskı ojesini oje baskı plakasına sürdükten sonra sıyıraç ile ojeyi sıyırın. Daha sonra damgayı alıp desene bastırıp çekin. Her tırnak için bu uygulamayı tekrarlayın. Daha sonra kulak temizleme çubuğu ile kenarları temizleyin ve top coat sürün. İşte hepsi bu kadar.

Yaptıkça alışacaksınız ve sürekli oje baskısı yapmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız. İlk denemelerde desenler net çıkmayabilir ya da yamuk çıkabilir, sakın moralinizi bozmayın. Aşağıdaki konuyla alakalı videoyu izleyebilirsiniz.

Umarım işinize yarar bir yazı olmuştur. Sorularınızı buradan yorum olarak iletebileceğiniz gibi, instragram adresimizden de (@kadinbakis) ulaşabilir, aynı zamanda bizi takip ederek son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Tırnak yedirtecek süslemeler adlı galerimize göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin