BB CC DD krem farkı nedir?

Bb cc dd krem farkı nedir
Paylaş
 

Bb cc dd krem farkı nedir, bb krem ne işe yarar, cc krem özellikleri, dd krem özellikleri nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar BB kremin ne olduğunu bilmiyorken, sonrasında CC krem ile tanıştık ve bu krem serisi PP kreme kadar devam etti… Peki, bu bb cc dd krem farkı nedir? Hangisi sizin yüzünüze uygun? Bb cc farkı gibi konuları merak etmiyor musunuz? İşte yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtını vereceğiz… Güzelliğiniz için hangi kremi almalısınız, kullanacağınız krem cilt tipinize göre olacak mı, ne işinize yarayacak? İşte bb cc dd krem farkı gibi konulara yanıt olacak nitelikte, kremlerin özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bb cc dd krem farkı nedir?

İsterseniz bb cc dd krem farkını incelerken bütün kremleri alfabetik olarak sıralayım:

BB Krem: Her cilt tipine göre olan BB krem, iritasyonu yatıştırıp, bunun yanında cildi nemlendirme etkisi ile de bilinmektedir. Güzellik balmı olarak tanımlanmasının doğru olup, zaten kısaltmasının Beauty Balm olarak bilindiğini belirtmek gerekir.

CC Krem: Eğer cilt tipiniz yağlı ise ya da bazı problemleriniz varsa, CC kremi kullanabilirsiniz. Zaten CC krem, Color Control yani renk kontrolü anlamına gelmektedir. Pürüzsüz ve canlı görünmesini istediğiniz, lekeli, kızarık ve solgun bir cildiniz varsa, CC kremi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

DD Krem: DD kremin özelliklerinin makyaj malzemesi olarak bilinmesi yerine daha çok güneşten koruma sağlayan, günlük bakım yapan krem olarak bilinmelidir. Ancak bb cc dd krem farkı arasında, dd krem gözeneklerin tıkanmasına sebep olabileceğinden dolayı da çok fazla uygulanmamalıdır.

EE Krem: Eğer cilt tipiniz hassas ise EE krem kullanmamalısınız. Ancak bunun yanında, EE kremi çok sık da kullanmamalısınız. Akneye karşı koruyucu etkisi olan EE kremler de var olmakla birlikte, cildi nemlendirilip, güneşten korumasını, ölü hücrelerden arındırılarak yenilenmesini sağlayan bir etki gösterdiğini de söylemeden geçmemeliyiz.

PP Krem: Her cilt tipine göre olan PP kremin, ciltteki pürüzleri yani boşlukları dolduran, silikon tanecikler içeren bir krem olduğunu söylemek doğru olur. Tek başına kullanımı ise uygun değildir, sonrasında üzerine tonal krem de uygulanmalıdır.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız En iyi 5 cilt bakım kremi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin