Brezilya fönü zararlımı?

Brezilya fönü zararlımı?
Paylaş
 

Brezilya fönü zararlımı, brezilya fönü yaptırmalı mıyım? Makalemizde yanıt bulabilirsiniz.

 

Brezilya fönü özellikle de çalışan kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Ve birçok kadın keratin bakımındansa bu yöntemi tercih ediyor. Bunun nedeni ise, saçların yapısına göre Brezilya fönünün saçları 3- 6 ay arasında düz gösterebilmesinden kaynaklanıyor. Ancak keratin bakımı, saçlara hem bakım yapıyor; hem de 1-1.5 aylık bir zaman diliminde saçları düzleştirebiliyor. Fakat keratin bakımında olduğu gibi, Brezilya fönünde de dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Brezilya fönü yaptırmalı mıyım, Brezilya fönü zararlımı tarzı sorularınıza, yazımızın ilerleyen kısımlarında yanıt bulabilirsiniz…

Brezilya fönü zararlımı?

Keratin bakımında kullanılan maddelerin içeriğinde olduğu gibi, Brezilya fönünde de Formaldehit adında bir zararlı madde bulunuyor. Söz konusu Formaldehit, işlem esnasında gerçekleştirilen ısıtma ile ortaya çıkıyor ve bu sırada gözlere, boğaz ve buruna zarar veriyor. Formaldehit içeren ürünlerin sık sık kullanımı ile kanserojen etkisine maruz kalınabilmesi durumu da dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Eğer bünyenizde alerjik reaksiyon varlığı söz konusu ise, Brezilya fönü sizin için daha da zararlı bir hal alıyor ve yalnızca bununla da sınırlı kalmıyor. Diyelim ki bütün riskleri göze aldınız ve Brezilya fönü yaptırdınız, şimdi saçlarınız düz ve bakımlı hatta çok parlak. Ya sonra? Etki ortadan kalktığında saçlarınız mat ve kuru bir hale gelebiliyor. Taramakta zorlanacağınız saçlarınızın şekil alma problemi ile karşılaşabileceğinizi de belirtmekte fayda var.

Brezilya fönü yaptırmalı mıyım?

Bu sorunun yanıtı aslında size bağlı… Neden Brezilya fönü yaptırmak istediğiniz oldukça önemli. Eğer saçlarınızın hep elektriklenmesi ya da şekil alamaması sebebi ile bu uygulamaya başvurmayı düşünüyorsanız, probleminizin yanlış işlemler uygulamaktan ya da yanlış ürünler kullanmaktan olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer saç tipinize uygun işlemler uygulamayıp, uygun ürünler kullanmıyorsanız öncelikli tercihiniz Brezilya fönü değil, doğru işlem ve doğru ürün olmalı.

Ayrıca saçlarınızı düzleştirmek için uygulayabileceğiniz tek yöntem de Brezilya fönü değil… Saçların 72 saat boyunca düzlüğünü korumasına yardım eden saç spreylerinin var olduğunu ve ısıdan koruyucu spreyler kullanarak da zaman zaman saçlarınızı düzleştirici yardımı ile düzleştirebileceğinizi unutmayın. Yani bütün bunlar için tek çıkış yolunuz Brezilya fönü değil. Bu nedenle, Brezilya fönü yaptırma düşüncenizi bir kere daha gözden geçirmelisiniz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Fönün bozulmaması için bunları yapın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin