Cilt gözeneklerini sıkılaştıran masaj

Gözenek sıkılaştırma
Paylaş
 

Cilt gözeneklerini sıkılaştırma, kırışıklık giderme, cilt sıkılaştırma yöntemlerinden bu makalede bahsedilmiştir.

 

Cilt gözeneklerinin açık olması görüntü olarak hepimizi rahatsız eder. Cilt gözenekleri yağ ürettikleri için cildi çevre kirliliği ve alerjilerden korusa da cilt çok sağlıksız görünür. İlk olarak cilt gözenekleri neden genişler, gözenekli cilt nasıl olur öğrenelim.

Cilt gözenekleri neden genişler?

Genellikle cildi yağlı olan kişilerin gözenekleri açık olur. Bu nedenle cilt gözenekleri yağ salgılama ve solunum işlemini daha kolay yapmaktadır. Yağlı ciltlerin su miktarı daha az olduğu için ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp, koruma faktörü oluşturması zorlaşır. Bu nedenden cilt yüzeyi dış etkenlerden zarar görür. Gözenekli ciltte nokta şeklinde delikler olur ve görüntüsü çok rahatsız eder. Gözeneklerin açık olduğu cildin üzerine yapılan makyaj hem istenildiği gibi durmaz, hem de gözenekleri tıkar ve zamanla gözeneklerin daha da genişlemesine neden olur. Cilt yüzeyinde yağlanmaya sebep olabilecek tedavi maksadıyla kullanılan ilaçlar da gözeneklerin genişlemesine sebep olabilir. Güneş ışınlarının da cilt gözeneklerini genişletmede etkili olduğu söyleniyor. Cilt gözeneklerinin genişliği aynı zamanda kalıtsal olup, anne ve babadan çocuğa geçebilir.

Cilt gözenekleri nasıl sıkılaştırılır?

Cilt gözeneklerini sıkılaştırma adına yapılması gereken başlıca bilgiler vereceğim.

  • Öncelikle cildin temizliği çok önemli saf gülsuyuyla her gün yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Saf gül suyunun gözenek sıkılaştırıcı etkisi vardır.
  • Özellikle yaz aylarında kesinlikle güneş koruyuculu krem sürmeden dışarı çıkmayın.
  • Makyaj yapıldığında fondöten, pudra gibi makyaj malzemeleri gözenekleri tıkayacağından uzun süre yüzünüzde bekletmeyin.
  • Bol bol su için. Cildin susuz kalması gözenekleri genişletir.
  • Yüzünüzdeki ölü hücrelerden peelinglerle kurtulun. Ölü derilerin yüzde barınması zamanla cilt gözeneklerinin genişlemesine neden olur.
Cilt gözeneklerini sıkılaştırma kürü

Vereceğim tarif hem cilt sıkılaştırıcı, hem kırışıklık giderici, hem de cilt gözeneklerini yok edicidir.

Maden suyunun içine yarım adet limon suyunu sıkıp buz kalıbına dökün. Buz halinde olan limonlu sodalı buz tanesinden günde 2 kere sabah akşam olacak şekilde, her yapılışta 1 adet buz küpü kullanarak masaj yapın. Bir süre sonra cilt gözeneklerinin yok olduğunu, kırışıklıkların açıldığını, cildinizin sıkılaştığını fark edeceksiniz. Hassas ciltler, yüzünde aknesi olanlar, kılcal damarları olanlar için buz masajı uygun değildir.

 

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Göğüs dikleştirmek için en basit yöntemler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin