Diş ağrısına pratik çözümler

Diş ağrısı nasıl geçer
Paylaş
 

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısına neler iyi gelir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Diş ağrısı kimi zaman dayanılmaz bir hal alır. Hemen doktora gitmeden önce bu diş ağrısı nasıl geçer evde ondan bahsedelim.

Diş ağrısı için doğal yöntemler

Diş ağrısı için bir parça limon içini ellerinizle ovuşturup macun haline getirdikten sonra yüzünüze ve alnınıza sürün. Limonun aromaterapi etkisinden dolayı oldukça faydalı olacaktır.

Diş ağrısı için şifalı bitkilerden olan nanenin yatıştırıcı etkisi, özellikle çayın içine ilave edilerek tüketildiğinde yararını göstererek diş ağrısında tedavi edici olacaktır.

Sadece susadığınızda değil her zaman bol su içmelisiniz. Çoğu zamanlarda baş ve diş ağrısının nedeni sıvı eksikliğidir. Kan yoğunluğu arttığı için hücrelere oksijen iletimi yavaşlar. Günde 1,5-3 litre arasında su içmelisiniz. Diş ağrısı için de bol su içmek yararlı olacaktır.

Diş ağrısı için şekersiz bir türk kahvesi için. İçine birkaç damla limon sıkın. Bu yöntem kafein sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve ağrı iletimi yavaşlar. Özellikle çok sık kahve içmeyen diş ağrısı çeken insanlarda çok daha faydalı olacaktır. Bazı migrenlerde kafein ağrıyı geçirir, bazılarında ise tetikleyici olabilir. Fakat doğal yollarla ağrı kesmede limonlu kahvenin iyi gelip gelmediğini anlamak için denemek gerekir.

Baş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısına ne iyi gelir diyorsanız, magnezyum takviyesi almalısınız. Bu mineral kasları gevşeterek, sinirleri yatıştırır. Eksikliğinde ise baş ağrısı ve diş ağrısı oluşabilir. Bu mineralden bolca bulunan baklagiller ve tam tahıllı ürünler yemelisiniz.

Siz diş ağrısı için dualar ararken, protez dişiniz en azılı düşmanınız olabilir. Eğer protez dişiniz varsa bu da baş ağrısı, ve diş ağrısının sebebi olabilir. Protezin iyi ayarlanmamış olması ve ya geceleri dişleri gıcırdatmak baş ağrısına, çene tutulmasına ve diş ağrısına neden olabilir. Bu durumda diş ağrısı için diş doktorunuza başvurmalısınız, protezinizin yüksekliğini ayarlayıp ve ya gevşetip sorunu çözecektir.

Diş ağrısı için pratik ve hiçbir sakıncası olmayan bir yöntem de sodalı ayrandır. Bardağın üçte ikisine ayran, geri kalanına da maden suyu ekleyerek karıştırın ve afiyetle için. Deneyenler memnun kaldı, siz de deneyin.

 

Sizin için hazırladığımız Bel ve sırt ağrısından kurtulmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin