Doğal dudak dolgunlaştırma

Doğal dudak dolgunlaştırma
Paylaş
 

Doğal dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır? Ameliyatsız dudak dolgunlaştırmak mümkün mü? Doğal yollarla dudak nasıl kalınlaştırılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Doğal dudak dolgunlaştırma estetiksiz çözüm arayan herkesin tercihidir. Ancak en etkili yöntem estetik ameliyattır. Yine de estetik ameliyattan korkanlar ve ameliyatsız dudak dolgunlaştırmak isteyenler, kendi kendilerine doğal dudak dolgunlaştırma yöntemlerini uygulayabilir ve hayal ettikleri dudaklara sahip olabilirler.

 

Doğal dudak dolgunlaştırma

Sizlere aşağıda vereceğimiz doğal dudak dolgunlaştırma tarifleri tamamen bitkisel ve doğaldır. Bu nedenle herhangi bir alerjiniz yoksa, korkmayarak uygulayabilirsiniz.

Diş fırçası: Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemi olarak deneyebileceğiniz ilk şey diş fırçası ile dudak büyütme yöntemidir. Dişlerinizi temizledikten sonra diş fırçanızın temizliğini sağlayın ve tıpkı dişlerinizi fırçalar gibi dudaklarınızı daha nazik olacak şekilde bastırmadan fırçalayın. Bu fırçalama size günlük bir dudak dolgunluğu verecektir. Ancak fırça ile dudak dolgunlaştırma yönteminin ardından mutlaka dudaklarınıza bir nemlendirici uygulayın. Aksi halde dudaklarınız kanayıp, kabuk bağlayabilir. Bu yöntemi günlük olarak deneyip, alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Bal: Doğal dudak dolgunlaştırma için en çok kullanılan bitkisel malzemelerden biri de baldır. Bal hem dudaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyecek, hem de dudaklarınızı dolgunlaştıracaktır. Yapmanız gereken şey, balı diş fırçanıza almak ve dudaklarınızı nazikçe fırçalamak. Sonrasında dudaklarınızın dolgunlaştığını farkedeceksiniz.

Buhar masajı: Buhar masajı ile de dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, 1 bardak suyu kaynatıp içerisine çok az limon sıkmak. Sonrasında bardağın ağzını dudaklarınıza yaklaştırın ve buharının dudaklarınıza gelmesini sağlayın. Dudaklarınız nemlendikten sonra parmaklarınızla üst dudağınızı yukarı, alt dudağınızı aşağıya doğru çekin. Kaşıkla dudak büyütme konusuna gelecek olursak, dudaklarınızı parmaklarınızla çekmek yerine kaşıkla ittirme hareketini yapabilirsiniz.

Nane yağı: Doğal dudak dolgunlaştırmak için nane yağından yardım alabilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayacağınız nane yağı sonrasında, dudaklarınızda büyüme gözlemleyeceksiniz. Hafif bir yanma hissi olabilir fakat, korkmadan uygulayabilirsiniz.

Vicks: Vicks bir kremdir. Temiz bir diş fırçasına çok küçük bir parça vicks sürün ve dudaklarınıza 2-3 dakika kadar masaj yapın. Vicks, dudaklarınıza bir miktar hissizlik verebilir ancak dudaklarınızı daha dolgun yapacaktır. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Tarçın yağı: Tarçın yağı ile dudaklarınıza masaj uygulayın. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun ve çekici bir görünüme kavuşacaktır. Tarçın yağı, dudaklarınızda bir hissizlik oluşturabilir. Ancak endişelenecek bir durum yok. Dudaklarınızı doğal bir şekilde dolgunlaştıracaktır.

Aşağıdaki doğal dudak dolgunlaştırma tariflerini de uygulayabilirsiniz.

Doğal dudak dolgunlaştırma tarifleri

Tarif 1

Malzemeler:

 • 1-2 yemek kaşığı vazelin
 • 2-3 damla nane yağı
 • Bir tutam acı kırmızıbiberi
 • Bir tutam tarçın

Hazırlanışı:

Malzemeleri karıştırıp ufak bir krem kabının içine koyabilirsiniz. Bu karışımı dudaklarınıza uyguladığınızda yanma hissi olacaktır.

Tarif 2

Malzemeler:

 • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 6 damla tarçın yağı yaprağı
 • 1 adet E vitamini kapsülü

Hazırlanışı:

Malzemeleri karıştırdıktan sonra dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Tarif 3

Malzemeler:

 • 1 miktar acı kırmızıbiber
 • Bir miktar su

Hazırlanışı:

Bir tutam acı kırmızıbiberi su ile macun kıvamına getirin ve dudaklarınıza sürün. 5-7 dakika bekledikten sonra temizleyin. Bu karışımı yememeye dikkat edin.

Tarif 4

Malzemeler:

 • Vazelin
 • Kırmızıbiber
 • Bal mumu
 • Nane ekstresi
 • Zencefil

Hazırlanışı:

1 çay kaşığı vazelin ile yarım çay kaşığı balmumunu karıştırın. İçine bir miktar kırmızıbiber, zencefil ve 2 damla nane ekstresi ekleyin. Bu karışım doğal dudak dolgunlaştırmaya yardımcı olacaktır. Fakat aşırı kullanımdan kaçının.

Tüm bunlara ek olarak, likit rujlarınızın içine bir miktar tarçın yağı ya da kırmızı biber yağı ekleyebilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz bu reçetelerin etkisi bir süre sonra geçeceği için düzenli olarak kullanım gerektirir.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Doğal yolla dudak kalınlaştırmak mümkün adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin