Doğal makyaj tüyoları

Doğal makyaj tüyoları
Paylaş
 

Doğal makyaj tüyoları nelerdir, doğal makyaj tüyoları nasıl uygulanır, ten rengine göre doğal makyaj tüyoları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Doğal makyaj tüyolarını her zaman doğallıktan yana olan kadınlar için derledik. Yüzlerce erkeğe, karşılarındaki kadının makyajlı mı, yoksa doğal mı olmasını tercih ettikleri sorulmuş, %82’si oylarını doğal görünümden yana kullanmışlar. Fakat onlara bir ünlünün biri doğal diğeri makyajlı iki fotoğrafı gösterildiğinde, doğal görünümü seçen grubun %71’i makyajlı olan fotoğrafı beğendiklerini söylemiş. Yoksa birilerinin kafası mı karışık? Clarins makyaj uzmanı Pati Dubroff, kadınlar için doğal anlayışının bir parlatıcıdan daha fazlası olmadığını belirtiyor. Fakat antropolog Helen Fisher’ın araştırmalarına göre, kozmetik dünyasıyla alakalı en ufak bir fikri olmayan erkekler pürüzsüz bir cilt, ön plandaki gözler ve dolgun dudakların (ki bu özellikler erkekler için sağlıklı doğurganlığı simgeliyor) doğallık olduğuna inanıyor. Diğer bir söyleyişle erkekler, sizi yeterince sağlıklı gösterecek renklerde yapılan makyajı seviyorlar. Bu etkileri yakalamak için doğal makyaj tüyolarını öğrenin.

 

Doğal makyaj tüyoları

Doğal makyaj tüyoları; ten

Hiçbir şey makyajınızı; doğal cildinizin tonunu ve güzelliğini kapatacak kadar yoğun bir fondötenden daha abartılı gösteremez. Fondöten, kapatıcı ve pudra malzemeleriyle pürüzsüz bir cilt elde etseniz bile, çil gibi karakteristik özellikleriniz (bu malzemelerin tümüne rağmen) görünebilir olmalı. Ünlülerin makyaj uzmanı Rachel Goodwin bunu nasıl elde edeceğinizi anlattı.

Bir makyaj süngerini ıslattıktan sonra sıkın. Suyun etkisiyle fondöteninizin daha ince olmasını ve daha düzgün yayılmasını sağlar.

Bir damla fondöteni elinizin üstüne sıkın ve süngeri dokundurun. Fondöten bulaştırdığınız süngeri yüzünüzün ortasından dışına doğru uygulayın. Böylece kapatılmaya en çok ihtiyacı olan mor halkaları, fondötenin henüz süngerdeki etkisi azalmamışken kapatmış olacaksınız. Bu makyaj sonrasında ise yüz ve boyun bölgenizde asla renk farkı olmayacak.

Ardından parmaklarınızı yavaşça (nemlendirici sürer gibi) yüzünüzde gezdirin. Parmaklarınızın ısısı, fondötenin iyice cildinize oturmasını sağlayacak ve fazlasını da alarak abartılı görünümü ortadan kaldıracak.

Tüm akneleri kapatıcı ile gizleme zamanı. Uygulamayı kapatıcı fırçasıyla yapmak, malzemenin tüm boşluklara rahatça girmesini sağlayacak. Böylece kat kat kapatıcı uygulamanız da gerekmeyecek.

Son olarak T bölgenize pudra sürün. Böylece elmacık kemiklerinizde ışıltıyı koruyup, T bölgesindeki rahatsız edici parlaklıktan kurtulabilirsiniz. 

Doğal makyaj tüyoları; gözler

Bütün kirpiklerinizi kıvırmadan göz makyajınıza başlamayın. Çoğu kadının kirpikleri uzun olmasına rağmen dümdüz ya da yeterince kıvrık olmayabilir. Kirpikleri kıvırmak onların daha da uzun olduklarını ortaya çıkaracak. Makyaj uzmanı Napoleon Perdis, plastik kirpik kıvırıcılardansa, eski usül metal olanları tercih etmenizi öneriyor. Kirpik dibinizde sabitleyip, 90 derecelik bir açıyla kıvırın ve herkesin kirpiklerinizin kıvrımının doğal olduğunu sanacağına emin olun.

Ardından kirpik diplerinizi eğer beyaz tenliyseniz kahverengi, esmer tenliyseniz siyah bir göz kalemiyle belirginleştirin. Uygulamayı sadece üst kirpik diplerinizle sınırlandırın ve sünger ile göz kalemini dağıtın.

Son olarak kirpiklerinizi daha da uzun gösterecek bir maskara sürün. Ürünü mutlaka iki kat sürmelisiniz. Çünkü maskaranın ilk katı kirpiklerinizi uzatacak, ikinci katı ise dolgunlaştıracak. Tek yapmanız gereken ikinci katı sürmeden önce ilk katın kuruduğundan emin olmak.

Doğal makyaj tüyoları; dudaklar

Parmağınızla dudak balmı sürerek dudaklarınızı hazırlayın. Balm, çatlakların arasına girip, dudaklarınızı nemlendirecek. 30 saniye kadar yapacağınız dairesel masaj (ki bu bir sonraki adım için oldukça önemlidir) kan dolaşımını hızlandıracak. Şimdi sıra dudaklarınızın rengine uyan ruju bulmada. Bir önceki adımdaki kan dolaşımını hızlandıran masaj, dudak renginizin bir ya da iki ton daha koyu görünmesini sağlayacak.

Şimdi ruju dudaklarınıza sadece dokundurun (çünkü sürmek daha fazla renk vermesine sebep olur). Böylelikle hafif bir renk uygulamış olacaksınız ki bu, makyajınızın daha doğal olmasını sağlayacak. Ardından bir peçeteyi dudaklarınıza bastırıp rujun fazlasını alın.

Son adımda, hafif bir ışıltı vermek için renksiz parlatıcı sürün. Dudaklarınızın ortasına daha yoğun sürüp, ışığı yansıtmasını sağlayarak onları daha dolgun gösterebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız Doğal güzel olmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin