Doğal yolla dudak kalınlaştırmak mümkün!

Doğal yolla dudak kalınlaştırmak mümkün!
Paylaş
 

Dudak kalınlaştırmak için neler yapılabilir, dudak dolgunlaştırma evde yapılabilir mi? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Dudak dolgunlaştırma günümüzde cerrahi müdahalelerle 5 dakikada yapılsa da siz doğallıktan yanaysanız vereceğimiz yöntemleri uygulayarak evde kalıcı dudak dolgunlaştırmayı başarabilirsiniz. Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemlerinde en fazla kullanılan bal ile hem nemlendirme sağlanacak hem de doğal yolla dudak kalınlaştırmak mümkün olacaktır.

 

Doğal Yolla Dudak Kalınlaştırma

Doğal Yolla Dudak Kalınlaştırma Tarifi 1

 • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Yarım tatlı kaşığı (tahta kaşık ile alınmalı) bal

Hazırlanışı: Zeytinyağını kaseye ekledikten sonra tahta kaşık ile balı ekleyin ve karıştırın. Kullanılmayan bir diş fırçası ile her akşam yatmadan dudaklarınızı fırçalayarak masaj yapın. 10 dakika dudağınızda beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. 2 günde 1 kere akşamları dudaklarınıza uygulamalısınız.

 

Doğal Yolla Dudak Kalınlaştırma Tarifi 2

 • 2 çay kaşığı bal
 • Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı: Tahta kaşık ile bal ve kabartma tozunu bir kaseye koyup, hamur kıvamına gelene kadar karıştırın ve dudaklarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Karışımı 4 – 5 dakika dudaklarınızda beklettikten sonra sıcak su ile güzelce temizleyin ve diş fırçası ile tekrar masaj yapın. 3 günde 1 kere bu karışımı dudaklarınıza uygulayın.

Doğal Yolla Dudak Kalınlaştırma Tarifi 3

 • Yarım tatlı kaşığı bal
 • 3 damla zeytinyağı
 • 3 damla su
 • 2 çay kaşığı toz şeker

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini bir kaba alıp karıştırın ve diş fırçasına bandırıp dudaklarınıza uygulayın. Masaj yoluyla iyice yedirdiğiniz karışımı 2 dakika kadar bekletip ılık su ile temizleyin. Her akşam dudaklarınıza uygulayıp nemlendirici sürün.

 

Doğal Yolla Dudak kalınlaştırma Tarifi 4 

 • 2 çay kaşığı bal
 • 3 damla nane yağı
 • 2 çay kaşığı zeytinyağı
 • 2 çay kaşığı esmer şeker

Hazırlanışı: Balı benmari usulü ısıtın ve içine zeytinyağı, nane yağı ve esmer şekeri ilave edip hafif karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı dudaklarınıza sürün ve 3 dakika bekletin. Süre sonunda dudaklarınızı diş fırçası ile masaj yapıp, ılık su ile temizleyin. Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz bu karışım, hafif bir şekilde dudaklarınızı yaksa da dayanın.

 

Dudak Büyütme Hareketleri

 1. Hareket

Dudaklarınızı gerip iyice açın ve sonra dudaklarınızı sıkıca kapatın. Dudaklarınızı kapatmanızın ardından ağzınızı bir sağa bir sola oynatın. Dudaklarınız kapalı bir şekilde ağzınızla 8 rakamını çizmeye çalışın.

 1. Hareket

Dudaklarınızı iyice gerin, burnunuzdan derin bir nefes alın ve nefesinizi dışarı salarken bir sürü mum üfleyecekmiş gibi kuvvetlice üfleyin.

 1. Hareket

Derin bir nefes alın ve tüm yanaklarınızın şiştiğini hissedin. Daha sonra dudaklarınızı iyice büzüp nefesinizi ağzınızdan verin.

 1. Hareket

Devamlı olarak ağız egzersizi yapın. Kullanacağınız a, e, u ve o harflerini hızlı hızlı yanaklarınızı doldurarak söyleyin ve nefesinizi bırakıp bir sonraki harfe geçin.

 

Bunları yaparsanız cerrahi müdahaledense, dudak dolgunlaştırma evde daha acısız olacak.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Doğal dudak bakımı yöntemleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin