Dudakların doğal kırmızı olması için

Dudakların doğal kırmızı olması için
Paylaş
 

Dudakların doğal kırmızı olması için neler yapılabilir, doğal dudak kırmızılaştırma nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Dudakların doğal kırmızı olması için ilk önce kozmetik ürünlere başvururuz. Peki rujsuz da kırmızı dudaklara neden sahip olmayalım? Dudak yapısı oldukça hassastır. Kolaylıkla çatlayabilir ve nemsiz kalabilir. Genellikle kuru hava, susuz kalma ve nemsiz hava koşulları dudaklarda çatlamalara ve hatta derin yarıklara neden olabilir. Ayrıca bu koşullar ile beraber bazı sağlık sorunları ya da peeling eksiklikleri, dudak renginin koyulaşmasına neden olabilir. Sağlıklı ve doğal dudak kırmızılaştırma için geçici kozmetik ürünler yerine bitkisel çözümleri deneyin.

 

Dudakların doğal kırmızı olması için doğal dudak kırmızılaştırma

Dudakların doğal kırmızı olması için limon suyu

Limon hafif asidik yapısı sayesinde cilt hücrelerini büyümeye teşvik eder. Cilt yapısını korur ve besler.

Limon suyu beyazlatıcı etkisi ile bilinir. Günde 3 ya da 4 defa düzenli olarak dudaklara limon suyu uygulanabilir. Hassas cildi olan kişiler limon suyu kullanacaksa biraz su ile seyrelterek kullanmalıdır.

Doğal dudak kırmızılaştırmak için badem yağı

Badem yağı da dudak renginin pembeleşmesine yarar sağlayanlar arasındadır. E vitamini bakımından zengin olan badem yağı cildi besler ve geliştirir.

Badem yağı antioksidan bakımından da zengindir. Dudaklardaki koyu rengin açılmasına yarar sağlar. Her gün düzenli olarak dudaklara sürüldükten sonra hafifçe masaj yapılması önerilir.

Dudakların doğal kırmızı olması için gül yağı

Gül yağı içerisindeki enzimler ile cilt sağlığını korumaya yarar sağlar. Dudaklardaki koyu rengin giderilmesine yardımcı olan bu yağ aynı zamanda doğal bir pembelik oluşturur.

Her gün 3 ya da 4 defa düzenli olarak dudaklara gül yağı sürülebilir.

Doğal dudak kırmızılaştırma için çilek

Çilek de cilt beyazlatıcı olarak kullanılır. Dudaklar için de oldukça etkili bir çözümdür. Dudak renginin açılmasını sağlayarak cildi güneşin zararlı faktörlerine karşı korur.

Dudaklarda oluşan çatlak ve soyulma için de uygulanan çilek, aynı zamanda kırışıklıkları engeller.

Püre haline getirildikten sonra, dudaklara her gün düzenli olarak uygulanabilir. Beslenme programına da eklenmesi önerilir.

Dudakların doğal kırmızı olması için şeker

Şeker bilinen en etkili peeling malzemesidir. Dudaklardaki soyulmaları engellerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini temizler.

Biraz şeker ile harmanlanan zeytinyağı, dudaklara peeling olarak uygulanabilir. Bir süre dudaklar ovularak, 5 ya da 10 dakika kadar bekletilir. Ardından su ile temizlenir.

Doğal dudak kırmızılaştırma için kil

Kil dudak rengini dengelemeye çalışan en etkili çözümler arasındadır. Kuruma ve çatlakları önler.

Biraz su ile harmanlanan kil hamur haline getirilir. Hamur dudaklara masaj yoluyla uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile temizlenir.

Dudakların doğal kırmızı olması için kişniş ve kimyon tohumu

Kişniş ve kimyon tohumları da cilt sağlığı için kullanılan oldukça etkili çözümler arasındadır. Kırışıklıkları ve ince çizgileri engellemeye yardımcı olur.

Aynı zamanda içeriğindeki zengin mineral ve vitaminler ile dudak renginin dengelenmesine de yarar sağlamaktadır.

Biraz kişniş ile kimyon tozu karıştırılır. Bu karışım dudaklara sürülür. Kuruması beklenir ve ardından su ile temizlenir.

Dudakların doğal kırmızı olması için zerdeçal

Zerdeçal eski çağlardan bu yana cilt tonunu dengelemek için kullanılmaktadır. Dudaklar için de oldukça etkili bir çözüm olarak tercih edilebilir.

Biraz zerdeçal ile suyu karıştırıp, hamur haline getirilir. Elde edilen hamur dudaklara sürülür. Bir süre dudaklarda bekletilir ve sonra su ile temizlenir.

Doğal dudak kırmızılaştırma için hardal yağı

Hardal yağı içeriğindeki omega-3 yağ asitleri ile dudak rengini düzenler. Aynı zamanda cilt için yararlı olan E vitaminini içerir.

Hardal yağı dudak bakımının yanında, olası bir enfeksiyon ve alerji durumlarında da kullanılabilir.

Biraz hardal yağı dudaklara günde 3 ya da 4 defa uygulanabilir.

Dudakların doğal kırmızı olması için nar

Flavonoid içeren nar da dudak rengini düzenlemeye yardımcı olur.

Gün içerisinde düzenli şekilde nar ve nar suyu tüketilebilir.

Dudakların doğal kırmızı olması için yapılması gerekenleri öğrendiğinize göre, daha önce hazırladığımız Ruj kullanmadan dudak kırmızılığınızı artırın adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin