Düğün öncesi yaşanan gerginlikler

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler
Paylaş
 

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler nelerdir, çözümleri nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler nedeniyle, evlenmeye hazırlanan her 10 çiftten ikisinin ilişkisinin ayrılıkla sonuçlandığı belirtiliyor. Böyle evlilik öncesi aile sorunlarına fırsat vermemek için, çiftler dünyaevine girmeden önce aile içerisinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılar ve yapılması gerekenleri sıraladık. Bu listeyle çiftler, düğün öncesi yaşanan gerginlikleri en az hasarla atlatacak. Peki, neymiş evlilik öncesi yaşanan sorunlar öğrenelim.

 

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler

Kayınvalidenize ılımlı yaklaşın

Hem damat, hem de gelin adayları için anneleri değerlidir. Eşinizin annesine sıcak yaklaştığınızda geri dönüşünü de aynı şekilde alabilirsiniz. Söylediği en negatif cümleleri bile alttan alarak, iyi niyetinizi de hissettirin.

Kendi annenize de anlayışlı davranın

Bu dönemlerde annenizin gereksiz alınganlıkları ya da istekleri olabilir. Ona anlayışla yaklaşın ve size çok düşkün olduğu için bu şekilde davrandığını unutmayın.

Küçük jestler yapın

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler sadece sizin için değil, tüm aile için geçerlidir. İçinizdeki bu stresli ortamı azaltmak için aile bireylerine küçük sürprizler yapabilirsiniz. Örneğin; Kayınvalidenize en sevdiği pastayı almak ya da kayınpederinize en sevdiği yemeği yapmak, onların keyfini yerine getirecektir.

Düşüncelerini sorun

Aile büyüklerinin en fazla yakındıkları konu, gelin ve damat adaylarının hazırlıkları onlara danışmadan devam ettirmesidir. Bu yüzden “yapmayacak olsanız bile” onlara ne düşündüklerini sorun. Bu sayede size de onların tecrübelerinden yararlanma fırsatı doğar.

Değerli olduklarını hissettirin

Elbette ailenizdeki her birey sizin için paha biçilmez. Ama düğün sürecinde bunu daha fazla hissetmeye ihtiyaçları var. Düğün önce ailelerinize görev dağılımı yaparak bu sorunu da hafifletebilirsiniz. Bu, hem aile içi dengeleri sağlayıp kendilerini değerli hissetmelerini sağlar, hem de omzunuzdaki yük azalır. Unutmayın, düğün öncesi yaşanan gerginlikler değersiz hissettiklerinde çıkar.

Kararlarınızı ailenize düzgün bir şekilde anlatın

Düğün öncesi yaşanan gerginlikler ile hareket etmeyin. Çift olarak birlikte vardığınız kararları, anlaşılabilir bir şekilde bütün ailenize anlatın. Böylece onlar da artık sizin bir aile olmaya başladığınızı anlayarak, size daha başka bir gözle bakmaya başlayacaktır.

Sizden habersiz aldıkları eşyaları beğenmediğinizi belli etmeyin

Herkesin zevki farklıdır. Kayınvalideniz ya da annenizin çeyiziniz için aldıkları da mutlaka kendi zevklerine göre olacaktır. Bu nedenle, siz sevmeseniz bile bunu belli etmeyin. Yalnızca onlara hissettirmeden paketin içerisinde değiştirme kartı olup olmadığına bakın, yeter.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Gelin-kaynana ilişkisi düzeltme rehberi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin