Eğlenerek zayıflamak isteyenler için

Eğlenerek zayıflamak isteyenler için
Paylaş
 

Eğlenerek zayıflamak için neler yapılabilir, zayıflamanın en eğlenceli yolu nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Eğlenerek zayıflamak ve gına getiren cardiolar yapmaktan bunalanlar için hızlı kilo vermenin en iyi yolunu anlatacağız.

Kilo sorunu günümüzde biz kadınların en büyük sıkıntılarından biri haline geldi ne yazık ki. İlk olarak kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi başarmalısınız, sonra ise daha sağlıklı bir hayat için spor yapmaktan vazgeçmemelisiniz.

Spor salonlarında kendini yerden yere vuran, kan ter içinde kalıp bu durumdan hiç zevk almayanlar için harika bir önerimiz var:

Dans etmek!

İster kendi kendinize, ister dans eğitimi verilen spor salonlarında kolayca öğrenip, uygulayabilirsiniz.

 

İşte hem eğlenceli, hem zayıflatıcı 4 dans!

Oryantal

“Ben hiç oynayamıyorum” diyen kadınların bile sesini duyunca kıpırdanmaya başladığı dans türüdür. Oryantal çekici ve şehvetli hareketlerden oluşan kadın ruhunu ortaya koyan en önemli danslardan birisidir. Hele ki kilo vermek amacıyla yapıldığında karın kasları ve kalça için mükemmel hareketlerden oluşur. 1 saat oryantal ile yaklaşık olarak 300 kalori yakabilmeniz mümkün.

Zumba

Zumbaya aerobik ve Latin dansının birleşimi olan bir dans türü diyebiliriz. Özellikle eğlenerek zayıflamak isteyenler için biçilmiş kaftan gibidir.Bu dans ile kısa sürede forma girebilirsiniz. Tüm vücudun hareket edip, bütün kasların çalıştığı bir dans arıyorsanız zumba tam da size göre. Zumba dansının fazla enerjisi sizi kendine çekecek ve 1 saat içinde 600-800 arası kalori yakmanıza olanak sağlayacaktır.

Salsa

Bu dans akıllara tutku ve yaramazlık karışımı bir şey getiriyor. Eğer hızlı kilo vermek ve sıkılaşmak istiyorsanız hemen bir salsa grubuna katılmanızı öneriyorum. Eğer tek başınıza olmaktan çekiniyorsanız, yakın bir arkadaşınızla ya da partnerinizle beraber kilo vermeyi daha eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz. Eğlenerek zayıflamak için salsa dansı ile 1 saat içinde yaklaşık olarak 500 kalori yakabilirsiniz.

Bollywood

Hint filmi izlemeyenimiz yoktur. Hintlilerin olmazsa olmazı bu dans ile ne kadar kalori yakacağınızı tahmin bile edemezsiniz. Bu danstaki hareketler bütün vücudu çalıştırır ve sizi biraz yorar ancak o kadar eğlenirsiniz ki yorulduğunuzun farkına bile varmazsınız. Bollywood dansı ile 1 saat içinde yaklaşık 700 kalori yakabilmeniz mümkündür.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin