Evde kirpik perması

Evde kirpik perması
Paylaş
 

Evde kirpik perması nasıl yapılır, evde kirpik perması malzemeleri nelerdir, evde kirpik perması yapmak zararlı mı? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Evde kirpik permasıson zamanlarda oldukça merak edilen bir uygulamadır. Kadınlar her zaman uzun ve kıvrımlı kirpiklerinin olmasını isterler. Çünkü bakışların anlamı ve gözlerin çekiciliği kirpiklerin görünümüyle tamamlanır. Ancak pek çok kadının kirpikleri bu özellikleri taşımaz. Bu durumlarda ise kirpiklerin dışarıdan desteğe ihtiyacı vardır. Kirpik perması yaparak kirpiklerinizin kıvrımlı ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpikler kıvrımlı olduklarında, önceki halinden daha fazla çekici bir hava katar. Üstelik daha da gür görünürler. Evde kirpik perması yapımı ile, siz de çekici kirpiklere kavuşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Kirpiklerinize zarar vermek gibi bir endişeniz varsa, bir güzellik merkezinde de yaptırabileceğinizi unutmayın. Bir uzmanın yaptığı kirpik perması daha da başarılı sonuçlar doğurur. Zamanla kendi kendinize de alışabilirsiniz.

 

Evde kirpik perması nasıl yapılır?

Evde kirpik perması malzemeleri

 • Kirpik boyunuza göre kirpik bigudisi
 • Kirpik perması solüsyonu
 • Yapıştırıcı
 • Kirpik perması yenileyici solüsyon
 • Kirpik perması ayrıştırıcı
 • Kirpik perması temizleyici

Evde kirpik perması

Evde kirpik perması yapmak istiyorsanız, kendinize 1 saat kadar zaman ayırmalısınız. Yapılacakları adım adım dikkatli bir şekilde uygularsanız, başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

 1. İlk olarak kirpiklerinizi bir temizleyici ile silip kuruttuktan sonra, D ile belirtilen solüsyonu bir pamuğa damlatıp kirpiklerinizin üzerinden geçin.
 2. Kirpik bigudileri her ne kadar kendinden yapışma özelliğine sahip olsa da bu etkiyi arttırmak ve işlemi sağlamlaştırmak için yapıştırıcı kullanılır, yapıştırıcıyı doğrudan göz kapağınıza sürüp bigudileri eyeliner hizasında sabitleyin…
 3. Kirpiklerinizi bigudilerin etrafına yapıştırın, her bir kirpik kılının bu bigudilerin üzerine yapıştığından emin olmalısınız.
 4. Bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize fotoğrafta gördüğünüz pembe renkli perma ilacını(A) iyice sürün, bekleme süresi kirpik yoğunluğu ve gürlüğüne göre 20-35 dakika arasındadır.
 5. Bekleme süresinin ardından kirpiklerinizin üzerindeki fazla perma ilacını bir pamuk yardımı ile nazikçe sıyırın ve fotoğrafta görmüş olduğunuz beyaz renkli ilacı(B)  yine temiz bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. 12 dakika kadar bekleyin. 
 6. Bekleme süresinin ardından kirpiklerinizin üzerindeki fazla yenileyiciyi bir pamuk yardımı ile sıyırın ve bu defa üzerine fotoğrafta gördüğünüz şeffaf renkli ayrıştırıcıyı(C) sürün. 5 dakika kadar bekleyin.
 7. Perma bigudisini çekmeden, sabırlı ve nazikçe kirpiklerinizden ayırın.
 8. Kirpiklerinizden fazla yapıştırıcı kalıntılarını bir temizleyici yardımı ile temizleyin. Ardından kirpiklerinizi havlu ile dikkatlice kurulayın. 

Evde kirpik perması yapmak zararlı mı?

Kirpik permasının uzmanlar tarafından yapılması halinde herhangi bir zararı olmaz. Ancak evde kirpik perması yapmak isteyenler kirpiklerine zarar vermemek için oldukça özen göstermelidir. Uzun kirpikleriniz varsa bunları ince bigudiyle sarmaya çalışmanız kirpiklerinizi kırabilir. Bunun yanında aşırı kıvrılan kirpikler hiç de güzel durmaz. Kirpikleriniz orta uzunlukta ise bigudiler de orta kalınlıkta olmalı, kısa kirpikler için de ince bigudiler tercih etmelisiniz. Ayrıca bigudilere kirpiklerinizi düzgün bir şekilde sarmalısınız. Biçimsiz bir kavis oluşmamalıdır. Bigudileri kirpiklerden çıkarırken çok nazik olmalısınız. Kirpiklere zarar vermeden, yavaş hareketlerle bigudiler ayrılmalıdır. Kirpik perması uygulamasını ilk defa yapıyorsanız, bunun etkisi 1-2 ay sürer. Daha sonraki uygulamalarda kirpikleriniz buna alışacağından, kirpik permasının dayanıklılığı daha da uzun olur. Bu da sizi, sürekli kirpik kıvırıcı kullanma zahmetinden kurtarır.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Kaşıkla kirpik kıvırma adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin