Evde ruj yapımı

Evde ruj yapımı
Paylaş
 

Evde ruj yapımı tarifi nedir, evde doğal ruj nasıl yapılır malzemeleri ne? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Evde ruj yapımını öğrenmek, her şeyin doğalını seven kadınların çok hoşuna gideceğine eminim. Ruj dudakları renklendirirken dolgunlaştırır ve seksi bir görünüm sağlar. Ancak her kadının çantasında yer alan bu rujlar kimyasal maddeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle kaliteli bir ruja sahip olmak için daha fazla para harcamak gerekmektedir. Fakat tarifini vereceğiniz evde ruj yapmak hem uygun maliyetli olacak, hem de dudaklarınızı besleyecektir. Gelin evde doğal ruj nasıl yapılır malzemeleri ne bir göz atalım.

 

Evde ruj yapımı

Evde ruj yapmak için malzemeler

  • 1 çay kaşığı bal mumu
  • 2 damla lavanta
  • 2 kapak hindistan cevizi yağı
  • 2 kapak badem yağı
  • Gıda boyası

Evde ruj yapımı

Bir çay kaşığı bal mumu, 2 kapak hindistan cevizi yağı ve badem yağını bir cezvede karıştırın. Bal mumu katı bir haldedir. Bu nedenle ocağa içi su dolu bir kap koyup suyu kaynatın ve kaynayan suyun üzerine cezve koyup karışımı eritin. Rujunuzun renkli olması için istediğiniz bir renkte gıda boyasını ekleyin. Rujunuzun güzel kokması için lavanta,  yasemin ve benzeri malzemelerden iki damla damlatın. Aleo vera jeli ekleyerek de ruju yumuşatıp, daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. İlave ettiğiniz badem yağı sayesinde dudaklarınız beslenip, nemlenecektir.

Rujunuz hazır, güvenle kullanabilirsiniz.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Evde fondöten yapımı ve Evde bronzer yapımı adlı makalelerimizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin