Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

Evde saç boyamadan önce
Paylaş
 

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler nelerdir, evde saç boyamadan önce temiz mi olmalı? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Evde saç boyama biraz zor bir iştir, bu yüzden ünlü saç renklendiricilerinden Sharon Dorram ve Kelly Van Gogh’un bilgilerinden yararlanarak evde mükemmel bir renk elde edebilirsiniz. Bir boya almaya gitmeden önce evde saç boyamadan önce yapılması gereken 9 ipucunu öğrenmek için okumaya devam edin. İşte bugün, yarın ve ölene kadar kendi saçınızı kendinizin boyayabilmesini sağlayacak öneriler…

 

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

Kendi doğal saç renginizi tanıyın

Julia Roberts, Kate Hudson ve Nicole Kidman ile birlikte çalışan ünlü renk uzmanı Sharon Dorram, ” ilk önce doğal saç renginiz, istediğiniz tonu seçerken nereden başlayacağınızı belirler,” dedi. Doğal bir sarışın olan Emma Stone gibi daha sıcak taban tonlarına sahip insanlar, daha serin bir başlangıç tonuyla birbirinden daha farklı renkler alabilirler.

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

Acele etmeyin

Roma’nın bir günde inşa edilmediği gibi, istenilen saç rengi de evde saç boyamayla bir gecede elde edilemez. Ünlü renk uzmanı Kelly Van Gogh, “İstediğiniz değişikliği ne kadar çabuk beklerseniz, sonuçların hayal kırıklığı yaratma olasılığı da artar” diyor. Öte yandan, Camilla Belle’in koyu kumral saç renginden, baharatlı tarçına doğru geçmesi gibi ince bir değişim başlangıç için iyi olacaktır.

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

İstediğiniz tonda bir peruk deneyin

Dorram, büyük bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız, yani doğal tonunuzdan üç ton daha açık veya daha koyu renkte olmasını istiyorsanız, istenilen renge yakın bir peruk denemenizi öneriyor. Bu, istediğiniz tonun sizin için doğru olup olmadığını belirlemenin hızlı ve acısız bir yoludur. İşte Amanda Seyfried, film setinde kırmızı bir peruk taktı. (Ve çok yakışmış!)

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

Daha fazla boyaya ihtiyacınız olabilir

Dorram, “Saçınızın uzunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak, evde saç boyamadan önce birkaç kutu boya satın almanız gerekir” diyor. Miley Cyrus gibi göğüs altına kadar uzanan saçları olan birinin, tam bir kapama için üç kutu alması gerekebilir. “Yetmemesindense, daha fazla saç boyası almak daha iyidir ” diyor.

Evde saç boyamadan önce yapılması gerekenler

Havuzdan yararlanın

Klor, saç kütikülünü ayırır ve suda bulunan minerallerin saç teline girmesini sağlar ve rengini değiştirir. Bir havuzda saçlarınızı boyamadan önce en az iki hafta yüzerek saçınızda bulunan boyayı akıtabilirsiniz.

Kutudaki renge aldanmayın

Rihanna’nın renk uzmanı Ursula Stephens’ın bir uyarısı var: Saç boyası her zaman kutudaki resimden daha koyu renkte çıkıyor. “İstediğiniz rengin bir ton daha açığını satın alın” diye öneriyor.

Evde saç boyamadan önce duşu es geçin

Newyork’taki renk uzmanı James Corbett, “Kafa derisinin doğal yağları tahrişi önlemek için bir tampon olarak çalışıyor” diyor. Yani kirli saçlar evde saç boyama için idealdir. Şampuanı saçınızı boyamadan bir-iki gün önce atlamanızı öneriyor. Yağlı saçlarınızı saklamak için şirin bir şapka takabilirsiniz.

Şampuanınızı değiştirin

Arındırıcı ya da kepek karşıtı formülleri olan şampuanlar saç boyasını, sülfatlar ve sert kimyasallarla akıtabilir.

Zararı göze alın

Saç renginizin doğal tonuna geri dönsanız bile, boyama esnasında saç her zaman biraz hasar görür. Hem kalıcı, hem yarı kalıcı boyalar saç pigmentinin rengini kimyasal olarak değiştiren hidrojen peroksit içerir. Kuru saçları nemlendirmek ve parlaklığı artırmak için haftada en az bir kez maske yapın. Saç maskeleri ve saç bakım yağları hasar görmüş saçları onarır ve böylece daha fazla kırılmaya direnir.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Saçtaki turunculuktan kurtulun ve Saç boyasının akmamasını mı istiyorsunuz? adlı makalelerimizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin