Evde saç kesimi yapabilirsiniz

Paylaş
 

Evde saç kesimi nasıl yapılır, evde nasıl saç kesilir? Evde katlı saç kesimi resimli olarak makalemizde bulabilirsiniz.

 

Evde saç kesimi yapmak zamandan ve paradan kar ettirirken, hayal kırıklığını yaşamanızı engeller. Nitekim kendi saçınızı istediğiniz kadar kendiniz kesebiliyorsunuz. Yani kuaförün 1 cm kesmesi gereken saçı, 5 cm kesmesinden iyidir. Biraz sabrı olan herkes kendi saçını kendi kesebilir.

Elbette ki sizinle paylaşacağımız bu evde saç kesimi profesyonel bir uygulama değildir. Amacımız kuaförle zaman ve para kaybetmeden evde saç kırıkları nasıl alınır, saç kesimi nasıl yapılır onu göstermek. O zaman başlayalım!

 

Evde saç kesimi (resimli)

Adım 1

Evde katlı saç kesimi resimli

Evde saç kesimi yapmak için saçlarınızı ıslatın, her saç teliniz pürüzsüz bir şekilde açılana kadar geniş dişli bir tarakla tarayın.

Adım 2

Evde katlı saç kesimi resimli

Saçınızı alnınızdan ensenize kadar üç bölüme ayırın. İlk önce saçınızın ense bölümünde çalışmaya başlayacağınız için, üstteki iki kısmı bir topuz yaparak alttaki saçlarınıza karışmasını engelleyin. Ense kısmını yüzünüzün iki yanına gelecek şekilde ayırın.

Adım 3

Evde katlı saç kesimi resimli

İki parçadan birini alıp, yüzünüzün önüne tarakla tarayarak bir açı ile yukarı doğru kesim yapın. Sonra bunu diğer taraf için de tekrar edin.

Adım 4

Evde katlı saç kesimi resimli

Saçınızın ense kısmıyla işiniz bittikten sonra, orta kısmını açın. Yolunuzun dışına çıkmamanız için, ense kısmındaki ve üst bölümdeki saçlarınızı tekrar topuz yapın. Daha sonra bu orta bölümdeki saçlarınızı da adım 3teki gibi kesin.

Adım 5

Evde katlı saç kesimi resimli

Ardından en üstteki saçlarınızı kesmeniz için, saçınızı günlük hayatta nasıl ayırıyorsanız öyle ayırın ve yüzünüzün önüne çekerek adım 3teki gibi kesin.

Adım 6

Evde katlı saç kesimi resimli

Ardından başınızın tepe noktasından bütün saçlarınızı alnınıza doğru tarayın. Her iki yanın da açısını dengelemek için düzgünce küçük tokalar takabilirsiniz. Ve uçlarını dilediğiniz uzunlukta kesin.

Kendi saçlarınızı evde kolayca kesmeniz için evde katlı saç kesimi resimli olarak sizlerle paylaştık. Evde saç kesimi yaparken, amacımız saçlarınızı olabildiğince uzun tutmaya devam ederek, kırıkları almak ve biraz kat vermek.

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Evde saç boyayan herkesin bilmesi gerekenler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin