Evlilik teklifi almak için yapılacaklar!

Evlilik teklifi almak için yapılacaklar
Paylaş
 

Evlilik teklifi almak için ne yapılır? Sevgilim evlenmeyi düşünmüyor, sevgilim evlenmek istemiyor ne yapmalıyım? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Evlilik teklifi almak için yapmayacağımız şey yok, hele ki sevdiğimiz erkekten. Fakat erkekler bu konuda biraz çekingendiler ve akıllarında evlilik hakkında oldukça soru olduğu için genelde kadınları bezdirirler. Çok aşık olan erkeklerin bile özellikle gelecek endişesi, utangaçlık ve evliliği yaşlanma belirtisi olarak görme gibi sorunları olabilir. Eğer erkek arkadaşınıza onunla evlenmek istediğinizi doğru bir şekilde gösterebilirseniz, artık sizinle evlenmek isteyen sevgiliniz olacaktır. İlk olarak sevgilinizin evlenmek isteyip istemediğini öğrenmelisiniz.

 

Sevgilim evlenmek istiyor mu?

Bir birlikteliğin nasıl sonuçlanacağı özellikle biz kadınlar için çok önemlidir. Erkeklerin ilişkinin ileri için ciddi olup olmadığını öğrenmek için birçok yol vardır. Ancak erkeğin davranış ve konuşmaları, birlikteliğin sonucu hakkında bilgiler içerir. “Neden evlenme teklifi etmiyor” diye soruyorsanız, evlilik konusuna gelindiğinde geçiştiren erkekler genelde evlilikten korkan ve devamlı erteleyen kişiliktedir. Fakat evlenmek istemeyen sevgiliniz varsa, baskıcı olmanız evlilikten daha da çok kaçmasına sebep olacaktır.

 

Evlilik teklifi almak için ne yapmalı?

Evlilik teklifi almak için dualar edip, sabırsızlıkla bekliyorsunuz ancak bir türlü gelmiyorsa, kadının bazı yöntemler denemesi gerekiyor demektir.

Erkeklerin evliliğe sıcak bakmalarını sağlamak, genellikle kadınlara bağlıdır.

Evlilik teklifi almak için öncelikli olarak kadın kendini eğlenilecek değil, evlenilecek kadın olarak tanıtmalı ve erkeğe de o şekilde kendini tanıtmalıdır.

Aynı zamanda kadının her zaman doğal olması, erkeğin kendini daha rahat hissetmesine ve sabırsızlıkla bu rahatlığı aile içinde de yaşama hissini kuvvetlendirecektir.

Evlilik teklifi almak için aceleci olan kadınlar, erkeklerde ters tepkilere neden olur ve evlilik akdi hep ertelenmektedir.

Birliktelik süresince kadının sakin, sahiplenici ve huzur verici yapıda olmasının yanında, tartışma ve kavgalarda alttan alan taraf olması erkekleri evliliğe ikna eden noktalar arasındadır.

Evlilik teklifi almak için, ilk olarak kendinizi sevmenizle beraber erkeğe iltifat etmek işe yarayacaktır.

Erkek arkadaşını evliliğe ikna etmek için beraber düğünlere katılmak ve evlenip mutlu olan çiftleri örnek göstermek işe yarayacaktır.

Sevgilim evlilik düşünmüyor” diyorsanız, evlilik teklifi almak için bazen gözdağı vermek gerekir. Bu, erkeklerin sevdiği kadını kaybetme korkusuna neden olur ve evlilik teklifi etmek için sürpriz arayışlarına başlarlar.

Ayrıca evlilik teklifi almak için evlendikten sonra sorunların ortak çözüleceğinin sinyalini vermek, erkeğin evlilik korkusunu aşmasına neden olacaktır. İyi günde de, kötü günde de ona destek olmak için elinizden geleni yapacağınızı bilmesi evliliği düşünmesini destekleyecektir.

Özellikle güven konusuna önem veren erkekler, her şeylerini emanet edebilecekleri yapıdaki kadınlarla evlenmek isterler.

Evlilik teklifi almak için erkekleri çok sıkmamalı, hobileri, alışkanlıkları ve kendi çevresi ile vakit geçirmesine izin vermeli, hatta kadın bunları desteklemelidir.

 

“Her şeyi yaptım ama sevgilim evlenme teklifi etmiyor” diyorsanız, geriye tek bir seçenek kaldı;

 

Onunla konuşun!

İlişki terapisi uzmanı Prof. Dr. Krista Bloom; “Eğer bir süredir birlikteyseniz ve işleri ilerletmek için size evlenme teklifi etmeye kalkışmıyorsa, cidden de istediğinizi almak için onunla ciddi bir konuşma yapmalısınız” diyor.

Her çiftin birlikteliği ilerletme hızı ayrıdır, bu nedenle ne zaman evlilik konusunun gündeme gelmesi gerektiği belli değildir. Fakat örnek alınabilecek bazı konular vardır. Yalnızca 4-5 aylık bir birlikteliğiniz varsa, nasıl bir tek taş pırlanta alacağını söylemek için çok erkendir. Çünkü bu aşamada henüz birbirinizi tanımaya çalışıyorsunuz ve yüzükten konu açmak onu şaşırtır. Fakat bu konuyu konuşmak için yıllar geçmesini beklemek de doğru olmaz.

 

Zorla güzellik olmaz

Onunla evlilik konusunda konuştuktan sonra ona biraz zaman tanıyın ve bu zaman içerisinde bu konudan bahsetmeyin. Kararını verince siz de yolunuza devam edip, etmeyeceğinize karar verin.

 Sizin için hazırladığımız Kıskandığını belli etmeyen sevgilisi olanlar dikkat adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin