Farın kalıcı olması için yapmanız gerekenler

Farın kalıcı olması için yapmanız gerekenler
Paylaş
 

Farın kalıcı olması için neler yapılabilir, far nasıl kalıcı olur? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Eğer göz makyajınızın kısa bir sürede dağılmasından ve uçmasından şikayetçiyseniz makyaj rutininizde bazı değişiklikler yapmanın zamanı gelmiştir. Göz farını makyajınızda daha uzun süre tutmanın ve dağılmasını engellemenin birçok yolu var. Hadi gelin farın kalıcı olması için neler yapabiliriz bir göz atalım;

 

Farın kalıcı olması için ne yapılmalıdır?

Farın kalıcı olması için göz bazı uygulayın

Göz farının göz kapaklarınıza oturmasını ve göz makyajınızın daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız size ilk önerim göz bazı kullanmak olacak. Tıpkı ten makyajı yapmaya başlamadan önce yüze uygulanan makyaj bazı gibi, ama bu baz göz kapaklarına uygulanır. Göz bazı, göz kapaklarınızı makyaja hazırlar ve göz kapaklarınızda çizgilenme olmadan kalmasını sağlar. Göz farını oturtup, uzun süre kalıcı olmasını sağladığı gibi göz farınızın gerçek renginin ortaya çıkmasını da sağlar. Göz makyajınızı göz bazı olmadan ve göz bazı kullanarak iki farklı şekilde yapın, farkı göreceksiniz.

Farın kalıcı olması için beyaz kalem far kullanın

Makyaj performansı başarısız olan farınız ile, göz makyajının kalıcı olması için ihtiyacınız olan beyaz kalem far ve yumuşak far fırçası. İlk olarak beyaz kalem farı göz kapaklarınıza uygulayın ve hafif hareketlerle göz kapağınızın tamamına yayın. Daha sonra kalıcılığını beğenmediğiniz farınızı, fırça ile göz kapağınıza sürebilirsiniz. Beyaz kalem farlar, göz farının kalıcılığını arttırmak için krem baz görevi görür. Ayrıca kolay dağılmasını önlemenin yanı sıra, göz farlarının renginin de ortaya çıkmasını sağlar.

Farın kalıcı olması için kapatıcı uygulayın

Eğer göz bazı uygulamak istemiyorsanız, kapatıcı kullanarak da göz farınız için zemin hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kapatıcı, göz kapaklarınızdan daha açık tonda olduğu için göz farınızın daha iyi ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak göz farının daha uzun süre gözlerinizde kaldığını fark edeceksiniz.

Farın kalıcı olması için krem göz farı kullanın

Tabi ki bu, far paletlerinizi bir kenara kaldırın yalnızca krem göz farı kullanın anlamına gelmiyor. Ama şöyle bir gerçek var, krem göz farları yapısından dolayı toz farlardan daha uzun süre kalıcıdır. Bunun yanında krem farları da tıpkı bir göz bazı gibi kullanabilirsiniz. Açık renkli bir krem farı göz kapaklarınıza sürerseniz, üzerine uygulayacağınız toz far göz kapaklarınıza daha iyi oturacaktır.

Farın kalıcı olması için doğru makyaj fırçalarını kullanın

Konu göz makyajı olunca doğru makyaj fırçalarını kullanmak bu işin en önemli püf noktalarından biri olduğunu herkes bilir. Mesela pudra fırçası gibi kocaman bir fırçayı gözlerinizde kullanamazsınız. Doğru uygulama yapabilmek için gözlerinizin boyutu ile orantılı bir fırça seçmelisiniz. Fırça seçimi size karmaşık gelebilir, ancak temel olarak iki fırçaya ihtiyacınız var; farı süreceğiniz fırça ve farı dağıtacağınız bir dağıtma fırçası.

Farın kalıcı olması için su püskürtün

Farın kalıcı olması için denemeniz gereken makyaj taktiklerinden bir diğeri de makyaj fırçasına biraz su püskürtmektir. Ancak fazla ıslatmayın. Bu teknikle ise göz farınızın daha iyi yayılmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak su, göz farınızın renginin daha canlı olmasını sağlayacaktır.

Farın kalıcı olması için makyaj sabitleyici kullanın

Farın kalıcı olması için endişeleriniz varsa göz makyajınızı bitirdikten sonra makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Bu sprey far ve yüzünüze uyguladığınız tüm ürünler dahil olmak üzere, makyajın cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Gölgeli göz farının püf noktalarına göz atabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin