Gelin-kaynana ilişkisi düzeltme rehberi

Gelin-kaynana ilişkisi düzeltme rehberi
Paylaş
 

Gelin-kaynana ilişkisi nasıl olmalıdır? Gelin-kaynana ilişkisi nasıl düzelir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Gelin-kaynana ilişkisi, gençliğinizden beri hayal ettiğiniz gibi çıkmayabilir. Bir türlü elektrik uyumu yakalayamaz, sürekli çatışıyor olabilirsiniz. Ama her şeye rağmen o sizin sevdiğiniz, yuvanızı paylaştığınız adamın annesi olduğunu unutmamalısınız. İşte kaynana ile başa çıkmanın yolları.

Gelin-kaynana ilişkisi nasıl düzelir?

Olanı kabullenin

Sevgilinizin ya da eşinizin ailesinin ya da sadece annesinin sizi sevmemesi gerçekten çok rahatsız edici ve zor bir durumdur. Ama bilmelisiniz ki kimseye kendinizi zorla sevdiremezsiniz. Sizi olduğunuz gibi kabul etmeleri için çabalayabilirsiniz, ama başaramazsanız bu sizin suçunuz değil. Çünkü bazı durumlarda ağzıyla kuş tutsa deyimi geçerlidir. Olanlar sizin karakterinizle ilgili değildir, onların biricik evladını elinden aldığınızı sanmasıyla ile ilgili olabilir. Bazı aileler, anneler çocuklarına kimseyi yakıştıramaz. Bu nedenle öncelikle bu durumu kabullenmeli, sorunun sizde olmadığını anlamalısınız.

 

Sandığınız kadar önemli değil

Tabii ki birisiyle birlikteyseniz sadece onunla değil, ailesiyle de birliktesinizdir. Ve tabii ki ailesiyle ve tabi annesiyle iyi geçinmeniz önemlidir. Ama inanın ki hiç bir şey uykularınızı kaçırıp, sevdiğiniz insandan vazgeçecek kadar önemli değil. Eğer birlikte olduğunuz kişi sizi hayat arkadaşı olarak seçip, sizi sevdiyse ve size saygı duyuyorsa gelin-kaynana ilişkisini boşverin.

 

Sevdiğiniz adamı konuya dahil edin

Sevdiğiniz adamın ailesi sizi sevmiyorsa bırakın, sevdiğiniz adam sizi onlara sevdirsin. Sizin nasıl biri olduğunuzu onun anlatması, sizin anlatmanızdan daha etkili olacaktır. Bu şekilde hem onun sizi ne kadar sevdiğini görecekler, hem de size şans vereceklerdir.  Gelin-kaynana ilişkisinde en önemlisi de sevdiğiniz adamın annesine, size kötü davranmasına izin vermeyeceğini göstermesidir. Bu şekilde düşmanca tavırlar sona erecektir. Önemli olan sizin bu durumu sevdiğinize doğru bir şekilde yansıtmanız. Dırdır yapıp, baş eti yemek yerine, bu durumun sizi ne kadar üzdüğünü içtenlikle anlatmalısınız.

 

Gelin-kaynana ilişkisi için yüzleşin

Sevdiğiniz adamın annesiyle sakin ve samimi bir konuşma yapın. Ona sevdiğiniz adamla ne kadar mutlu olduğunu anlatın. Onu kendi anneniz gibi gördüğünüzü, mutluluk ve huzur için ne kadar çabaladığınızı hissettirin. Bazı durumlarda belki siz de kendinizi yanlış ifade ediyorsunuzdur. Bırakın o da hissettiklerini söylesin. Gelin-kaynana ilişkisinde bazı zamanlarda kaynana gelininin onu sevmediğini düşünmüş olabilir, belki de kötü davranışının sebebi budur. Bunun yanlış olduğunu duyması çözüm olabilir.

 

Saygıda kusur etmeyin

Eğer sevdiğiniz adamın ailesi ya da sadece annesi size kötü davranıyorsa, bu sizin de ona kötü davranmanız gerektiğini göstermez. Her daim saygılı ve kibar olmalısınız. Çünkü gelin-kaynana ilişkisinde en ufak bir saygısızlık yaparsanız, haklıyken haksız duruma düşersiniz. Kibar olup onlara doğru bir mesaj verin.

 

Mesafeyi koruyun

Baktınız ki ne yaparsanız yapın gelin-kaynana ilişkisini iyi yapamıyorsunuz, kayınvalideden kurtulma yolları arıyorsunuz o zaman araya mesafe koyun. Özel zamanlar dışında mecbur kalmadıkça bir araya gelmeyin. Siz uzaklaştıkça, sevdiğiniz adam da onlara kızacak ve uzaklaşacaktır. Böyle bir durumda kimse çocuğunu kaybetmek istemez, size daha ılımlı yaklaşabilirler.

 

Kendi ailenize yoğunlaşın

Sevdiğiniz erkeğin ailesi sizin de aileniz, ama sizin asıl sorumluluğunuz kurduğunuz aile üzerine olmalıdır. Kayınvalidenizle olan sorunlarınızı asla kavga konusu haline getirmemelisiniz ve kesinlikle bu konuda sevdiğiniz adamı suçlamayın. Hem ailesinin, hem de sevdiği kadının arasında kalmayı kimse istemez.

Yani sonuç olarak gelin-kaynana ilişkisi için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız, baktınız ki ne yaparsanız yapın olmuyor saygıyı hiçbir zaman kaybetmeden mesafeli bir gelin-kaynana ilişkisi yürütmelisiniz. Ve kafanıza takmamalısınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin