Genç görünmek, hem de 60 yaşındayken!

Genç görünmek hem de 60 yaşındayken
Paylaş
 

Genç görünmek için neler yemeliyiz, yaşından küçük görünmek için ne yapmalıyız? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Genç görünmek, yaşı ilerleyen her kadın ve erkeğin arzusudur aslında. Genç görünmek için ne yapmalı, genç görünmek için nasıl giyinmeli, genç görünmek için ne yemeli gibi sorularla kafasını kurcalar.

Peki, bu modeli kaç yaşında tahmin edersiniz? 30 mu? 35 mi? 40’a basıyor mu?

Christie Brinkley aslında 61 yaşında ve her zamankinden daha iyi görünüyor.

Evet, genç görünmek için stilistlere ve güzellik merkezlerine düzenli geziler yapmak yardımcı olur, ancak doğal ışıltılı bir şekilde genç görünmek olağanüstüdür.

Christie, parlak sarışın saçları, dergi kapaklarına layık vücudu ve göz kamaştırıcı gülümsemesi ile 80’lerin son süper modeliydi. Ve o zamandan beri yaşlanmış gibi görünmüyor! Yıllar boyunca Vogue, Glamour, Rolling Stone ve Esquire gibi 500’ün üzerinde dergi kapağında yer almanın yanı sıra, Iconic Cover Girl’ün yüzü olarak yer aldı.

Genç görünmek hem de 60 yaşındayken

Peki, Christie genç görünmek için ne yapıyor? Görünüşe göre iyi bir diyet yapıyor ve daha da önemlisi istikrarlı.

Christie iki yıl önce yani 60 yaşına yaklaştığında, People dergisinin röportajında şöyle dedi: ” Yakında 60 yaşında olacağımdan dolayı heyecan duyuyorum, hayatımın en güzel yıllarında yaşıyormuş gibi hissediyorum”.

İşte Christie Brinkley’nin genç görünmek için yaşlanma karşıtı güzellik sırları

Peeling

Elle Magazine’e “Kariyerimin başında erkeklerin, her zaman kadınlardan beş yaş daha genç görünmelerine ilişkin bir makaleyi okudum. Bunun sebebi ise tıraş olmaları.” Erkeklerin tıraş olarak günlük peeling yapmaları onların hızlı hücre yenilenmesini, cildini parlak tutmasını ve çok harika görünmesini sağladığını söyledi.

Sağlık

Christie etik sebeplerden dolayı vejeteryan biridir ve bu onun diyetinin taze meyve ve sebze ile doldurulmuş olduğu anlamına gelir. Gerçekten ne yiyorsan öyleyse, günde 5 porsiyon olduğundan emin ol! “Hayat et ve şampanyayı karşılayamayacak kadar kısa” dedi.

Güneş kremi

Brinkley’nin en önemli güzellik sırrı, cildini her zaman güneşten koruması. “Güneş kremleri, cildimizin bir numaralı ajanıdır. Çünkü güneş, tahribat yaratır”dedi.

Egzersiz

Haftada bir yüzme, yoga, işten önce koşuşturma ya da hafta sonunda uzunca bir yürüyüş genç görünmek için en basit ve en etkili yaşlanma karşıtı ipucudur. Christie kendini maceraperest sporlardan alamıyor. “Hayatım boyunca, kontrolümün dışındaki şeylerden çok fazla yaralandım: kaçan atlar, düşen helikopterler, devrilen tekneler” dedi.

Estetik

Genç görünmek için estetiğe gerek yok sadece gülümse! Gülümseme anında yüzünü toparlar ve odanın aydınlık olmasını sağlar. “Her şeyden önce, kadınların belirli bir şekilde görünmesi için baskı hissetmemesini isterdim. Çünkü harika hissettiğinizde, güzel bir enerji yayarsınız.”

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Genç kalmanın sırları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin