Genç kalmanın sırları

Genç kalmak
Paylaş
 

Genç kalmayı kim istemez ki, sizde genç kalmak için çareler arıyorsanız makaleyi okuyun.

 

Genç kalmak, birçok kişinin hayalidir. Yaşın ilerlemesiyle bu hayalden uzaklaşmak olası, ya yaşlanmamak için önlemler alırsanız? Yani cildinizi her daim genç gösterecek önerileri uygulamanızdan bahsediyorum. Yaşlanma karşıtı ürünlere paralar dökmeyi ve hiç çekinmeden bıçak altına yatmayı kim ister ki. İşte cilt gençleştirmek ve genç kalmak için yapılması gerekenler.

  1. Kolajen içerikli nemlendiriciler seçin.

Yaşlanmayı önlemek ve genç cildi korumak için en önemli adım düzenli olarak cildi nemlendirmektir. Nemlendirilmiş cilt canlı ve parlak görünür ayrıca, kolay kolay yaşlanmaz. Nemlendiriciler yaşa ve cilt tipini göre seçilmelidir. İlerleyen yaşlarda kolajen içerikli yani cildin yapı taşlarını barındıran nemlendiriciler kullanmak, cildin genç kalmasını sağlar.

 

  1. Makyaj temizleme konusunda daha dikkatli olun.

Makyaj yapmak, güzellik adına birçok bayanın önemsediği bir şeydir. Ama en önemli şey makyaj yapmak değil, makyajla bütün gün yorulmuş cilde yatmadan önce hak ettiği bakımı sağlamak. Temizlenmemiş makyaj, gözenekleri tıkar ve cildin hava alamamasına neden olur. Bu halde, yaşlılık ve kırışıklık kapıyı daha erken çalacaktır. Genç kalmak imkânsızlaşır.

 

  1. Cildin hak ettiği bakımı uyumadan önce yapın.

Güzellik uykusu diye bahsedilen şey aslında, uyumadan önce cilde hak ettiğimi bakımı vermekle alakalıdır. Uzmanlara göre de, nemlendirici ve maskeler uyumadan önce yapılmalıymış! Çünkü uygulananlar uyku sayesinde etkisini daha fazla gösterir, genç kalmak için daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

 

  1. Sıralamadan şaşmayın.

Kullanılan ürünlerin doğru sıralamada uygulanması da önemlidir. Etki ve yoğunluk olarak azdan fazlaya doğru sıralama yaparak kullanılan ürünler sayesinde bakım çok daha etkili bir biçimde yapılabilir. Uzmanlara göre, yoğunluğu fazla üründen sonra hafif bir ürün kullanmanın cilt için bir önemi kalmıyor, genç kalmak adına bir işe yaramıyormuş. Ancak hafif bir üründen sonra, daha yoğun bir ürün kullanmak kullanılan ürünlerin etkisini arttırıyor. Bu yüzden cilt temizlendikten sonra tonik uygulaması, jel nemlendirici ve en sonunda krem sürmek gibi bir sıra izlenebilir. Elbette ki bu sırayı elinizdeki ürünlerle siz belirleyebilirsiniz.

 

  1. A vitamini içeren ürünler kullanın.

Besinlerden alınarak da, kullanılan ürünlerin içeriğinde bulundurulduğunda da cilt için en iyi sonuçları verenlerden biri de A vitaminidir. Genç kalmak için cilt rengi eşitsizliğini gideren, kırıklıkları geciktiren, açık gözenekleri iyileştiren A vitaminli ürünler tercih edilmelidir.

 

  1. Kendinizi güneşten koruyun.

Güneşin yararı olduğu gibi zararı da çoktur. Güneşin en şiddetli olduğu zamanlarda dışarı çıkılmamalı, güneşten olabildiğince kaçmalı, şapka ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar kullanılmalı ve en önemlisi de yaz kış demeden güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kullanmak birçok cilt probleminin çözümü olduğu gibi genç kalmanın anahtarıdır.

 

  1. Makyaj öncesi nemlendirici kullanın.

Makyaj öncesinde nemlendirici kullanmak hem makyajın cilde daha iyi oturup, güzel gözükmesini hem de cildi makyajın zararlı etkilerinden korunmasını sağlar. Hem ağır makyajlarda, hem hafif makyajlarda genç kalma adına nemlendirici ihmal etmeden sürülmelidir.

 

  1. Cilt tipinizi tanıyın.

Cilt tipini tanıyıp, buna uygun ürün kullanmak son derece önemlidir. Cilt yağlı diye kurutucu ürünler veya ciltte hassasiyet yaratacak derecede ağır ürünler kullanmak sonrasında daha fazla ürün kullanmayı gerektirebilir.  Bu cildinizi son derece yorar ve yaşlandırır.

 

  1. Aşırı ürün kullanmayın.

Cildiniz için öbek öbek ürün kullanmak daha iyiymiş gibi gelse de en iyi sonuç az miktarda ürünle elde edilir. Cildinizin ihtiyacını karşılayacak kadar ürünü ince bir tabaka halinde uygulayın. Bu şekilde hem üründen tasarruf etmiş olursunuz, hem de cildinizi doğru şekilde besleyebilir, daha genç kalabilirsiniz.

 

Sizin için hazırladığımız Soğuk su ile duş alın adlı makalemizi okuyun.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin