Gölgeli göz farı nasıl kullanılır?

Gölgeli göz farı, makyaj trendleri, göz farı
Paylaş
 

Gölgeli göz farı nasıl kullanılır? Gölgeli göz makyajı nasıl yapılır? Öğrenelim.

 

Son yılların en trend makyajı şüphesiz ki farklı far renkleri karıştırılarak gölgeli yapılan makyajlar. Yani öyle dümdüz bir far sürüp kalem çekilen günler artık eskide kaldı. Gölgeli göz makyajı yla çok daha etkileyici ve çarpıcı bakışlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz gelin fazla uzatmadan, gölgeli far sürme teknikleri nasıl uygulanır anlatmaya başlayalım.

 

Gölgeli göz farı uygulama teknikleri

İlk olarak kozmetik ürün satışı olan hemen her yerde gölgeli, yani koyudan açık renge doğru giden üçlü ya da dörtlü far paletlerinden almalısınız.

Gelelim uygulamaya, öncelikle;

  1. Gözlerin temizlenmiş olması gerekiyor, göz kapaklarınızda herhangi bir ürün varsa onu bir temizleyici ile temizleyin ardından göz makyajı nın daha güzel ve uzun süreli olması için göz kapağınıza bir nemlendirici krem sürüp nemlendirin. Bu göz makyajının daha kalıcı olmasını sağlar.
  2. Bu uygulamadan hemen sonra ten renginin bir ya da iki ton açığı olan bir fondöten ya da far bazını(far bazı kalıcılık için daha iyidir) göz kapaklarınıza sürün.
  3. Ardından far paletinizde olan en açık renkli farı bir far fırçası ile tüm göz kapağına eşit olacak şekilde dağıtın bu uygulamayla göz kapağınıza astar atmış olursunuz.
  4. Gölgeli göz farı uygulama teknikleri nde dikkat edilmesi gereken diğer önemli konu ise far renkleri hangi renkte olursa olsun kaş altına beyaz renkli far ile yumuşak bir geçiş yapılmasıdır. Bu işlem ile göz makyajı daha yumuşak ve belirgin bir şekilde gözükür.
  5. Göz makyajı için yapılan bu uygulamalardan sonra, far paletindeki en açık renk tonundan bir ton koyu olan rengi göz pınarından başlayarak göz kapağının yarısına kadar uygulayın. Ardından farın bir sonraki bir ton koyu rengiyle boş kalan öbür yarısından başlayıp göz bitimine kadar uygulayın ve farı uygularken kirpik diplerine renk tonunun iyice yerleşmesini sağlayın. Farı istediğiniz yoğunlukta uygulayabilirsiniz, ancak en son süreceğiniz tonu daha fazla yoğun sürmelisiniz ki daha derin bakışlar elde edebilesiniz.
  6. Göz kapağınızın orta kısmında iki rengin iç içe geçmesi için fırça ya da parmağınız yardımıyla hafif dokunuşlar yaparak sağa sola dağılmasını, birbirine karışmasını sağlayın.
  7. Son olarak ise gölgeli farı daha çekici göstermek için kirpik diplerine eyeliner ya da siyah bir göz kalemiyle ince bir çizgi çekin, işte hepsi bu kadar! Gölgeli göz farı nasıl uygulanır artık biliyorsunuz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin