Göz altı morluklarına elveda deyin

Göz altı morluğu nasıl geçer
Paylaş
 

Göz altı morlukları hepimizin kabusu. Göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morlukları nasıl giderilir? Öğrenelim.

 

Göz altı morlukları makyajsız dışarı çıkmamızın önüne daha büyük bir duvar örer. Makyaj yapılsa bile göz güzelliğinizi etkiler. Göz altı morlukları ayrıca yüzün canlılığını kaybettirir. Peki, göz altı morlukları neden oluşur? Genetik de olabilir ama kendi kendimize yaptığımız hatalardan doğmuş da olabilir.  Göz altı morluklarının nedenini öğrendikten sonra önlem alabilir, göz altı morluğuna ne iyi gelir öğrenebilirsiniz.

Öncelikli olarak göz altı morluklarına neden olan etkenleri öğrenirken, ayrıca hayatınızda yapacağınız ufak değişiklilerle göz altı morarmasına çare bulabilir, capcanlı bir yüze sahip olabilirsiniz. Göz altı morluklarının nedenlerini öğrenelim.

Göz ve göz altında oluşan morlukların nedenleri

 1. Kılcal damar çatlaması
 2. Güneş ışığına maruz kalma
 3. Alerji,astım ve egzama
 4. İlaç kullanımı
 5. Yorgunluk
 6. Yaşlanma
 7. Dengeli beslenmeme
 8. Uykusuz kalma
 9. Vitamin eksikliği

Gözaltı morarmasının sebeplerini öğrendik. Şimdi ise göz altı morluğunu ne geçirir? Öğrenelim.

Göz altı morlukları için maske

Aman Ya Rabbim, göz altı morlukları nasıl geçer, diyorsanız bu tarif tam size göre.

 1. Papatya ya da lavanta çayı yapıp, ılık olacak şekilde 2 ayrı pamuğu yaptığınız çaya batırıp sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine gelecek şekilde koyun ve 10-15 dakika bekletip yıkayın.
 2. İnce, patates ve ya salatalık dilimleri doğrayın ya da rendeleyin. Gözlerinizi kapatıp göz altı morluğunuzun üzerine koyun. 10-15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile temizleyin.
  3. Bir tane salatalığı rendeleyip buz kalıplarına koyup dondurun. Ardından dondurulan salatalık küplerini göz altı morluklarında 5 dakika gezdirin.
 3. 2 tane papatya çayı poşetini sıcak suya batırıp çıkarttıktan sonra buzdolabına soğumaya bırakın. Soğumuş poşet çayları gözlerinizı kapayarak göz altı morluklarınızın üzerine koyun ve 10 dakika bekletin. Sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

 

Sizin için hazırladığımız Genç kalmanın sırları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin