Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?
Paylaş
 

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir, göz şişmesine ne iyi gelir, ağladıktan sonra göz şişmesi nasıl geçer? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Göz kapağı şişmesi ve göz altı şişmesi, genellikle kış mevsimi gibi en yoğun geçirdiğimiz dönemlerde karşımıza çıkıyor. Yani kimimiz çok az uykuyla işe gidiyor, kimimiz okula gidiyor. Durum böyle olunca ertesi gün ise gözler şişiyor, morarıyor tabi. O göz altı morlukları ve şişmiş gözler ile dışarı çıkmayı kim ister ki? Kimsenin bu durumdan hoşnut olduğunu sanmıyorum. Bu nedenle sizin için aslında herkesin bildiği bir yöntemi daha pratik bir uygulamayla anlatacağım. Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir, göz altı şişmesi ve göz kapağı şişmesi bitkisel tedavisi nedir gelin hep birlikte öğrenelim.

 

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?

Yurtdışında güzellik mağazalarında bahsedeceğimiz salatalık pedleri oldukça pahalı olarak satılıyor. Bizde sizler için bunu evde nasıl yapabileceğinizi araştırdık. Göz kapağı şişmesi ve göz altı şişmesine iyi gelen bu satalık pedlerini hazırlaması çok kolay ve hiç vakit almıyor. Ağladıktan sonra göz şişmesi nasıl geçer diyorsanız, bu çok işinize yarayacak (mutluluktan ağladığınızı varsayıyorum, çünkü sizi üzüntüden ağlatacak kadar değerli hiç bir şey olamaz). Herkesin evinde olan birkaç malzemeyle, daha ferahlatıcı hissedecek ve daha canlı gözleriniz olacak.

Bir meyve suyu sıkacağı ya da blender ile, 2 bütün salatalığın suyunu sıkın. Bir blender kullanıyorsanız, iyice ezin. Elde ettiğiniz salatalık suyunu bir kaseye koyun.

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?

Göz makyajını temizlemek için kullandığımız pamuk pedlerini (ya da normal pamukta kullanabilirsiniz) salatalık suyunun içine batırın ve fazla suyunu sıkın.

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?

Batırılmış pamuklu pedlerini bir buz dolabı poşetine dizin ve dondurucuda saklayın. Pedler koruyucu içermediğinden, dondurucu onları daha uzun süre taze tutmaya yardımcı olacaktır.

Göz kapağı şişmesine ne iyi gelir?

Hazırladığınız bu salatalık pedlerini ne zaman kullanacaksanız, biraz çözülmesi için beş dakika boyunca bir tabakta bırakın ve gözlerinizin üzerinde beş ila on dakika kadar bekletin. Sonuç ise oldukça harika! Sanki sekiz saat boyunca uyumuş gibi görüneceksiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz, yeterince kolay ve denemeye değer değil mi?

Kadinbakis olarak sizi için hazırladığımız Göz çevresi bakımı adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin