Göz nasıl büyük gösterilir?

Göz nasıl büyük gösterilir?
Paylaş
 

Göz nasıl büyük gösterilir? Göz nasıl büyütülür? Göz nasıl büyük gözükür? Makyajla göz nasıl büyük gösterilir? Gözler nasıl büyük gösterilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Göz nasıl büyük gösterilir diye soruyorsanız, gözleriniz küçük ve bu konudan hoşnutsuzluk yaşıyorsunuz anlamına geliyor. Ancak pek çok minik makyaj hilesi sayesinde gözlerinizin olduğundan çok daha iri olmasını sağlayabiliyorsunuz. Makyaj malzemelerinizi doğru seçip ve kullanarak gözlerinizi büyütmeniz mümkün ve böylece özel zamanlarda, davetlerde veya günlük hayatınızda kendinizi daha güzel hissetmeniz de mümkün olacaktır. Peki, küçük göz nasıl büyütülür hemen öğrenelim.

 

Göz nasıl büyük gösterilir?

Göz nasıl büyük gösterilir tabi ki en fazla kullanılan hilelerden bir tanesi olan gözlerin iç kısımlarına açık renkler, yani gümüş rengi veya ışıltılı farlar uygulamak. Bu farlar, gözün iç kısmını belli belirsiz hale getireceklerdir ve bu esnada daha koyu renge boyadığınız dış kenarının öne çıkmasını sağlayacaklardır. Bu yüzden de beklenmedik şekilde daha büyük ve geniş bir göze sahip olduğunuz izlenimini aynaya baktığınızda farkedebilirsiniz.

Göz nasıl büyük gösterilir aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Koyu renk göz altı makyaj uygulamaları da gözlerin daha büyük gözükmesine yardımcı olur fakat bu konuda zaman zaman hatalar yapılabiliyor. Mesela beyaz tenlilerin çok koyu, kahverengi veya siyah göz makyajı yapmaları gözleri olduğundan daha fazla geri plana atabiliyor ve bu yüzden beyaz tenlilerin koyu mavi gibi renk tonlarını tercih etmeleri, esmer olanların ise kahverengi tonlarını kullanmaları daha iyi olacaktır. 

Göz kalemini hem üst, hem de alt bölüme uygulayarak daha büyük gözlere kavuşmak da mümkün ancak bu konuda far kullanımınıza dikkat etmeyi ve hem farı hem de maskarayı çok fazla abartmamaya özen gösterin. Hepsinin birden yoğun kullanımı gözlerinize aşırı dikkat çekmenizi sağlayacaktır ve bu durumda gözlerinizin küçük olduğu daha da belli olacaktır. Buradaki amacımız hem gözlerin çok fazla ön planda olmasını engellemek, hem de büyük oldukları algısını yaratmak. Eğer gözlerinize çok dikkat çekerseniz daha küçük oldukları bir süre sonra farkedilecektir ve bu isteyeceğiniz bir şey.

Göz nasıl büyük gösterilir için anlattıklarımıza ek, far renklerinizi geçişli şekilde uygulamanız ve tüm göz çevresine aynı tonu uygulamamanız da çok önemli. Gözünüzün iç kısımlarına açık renkler, dış kısımlarına ise koyu renkler sürmeniz daha güzel ve geniş görünmeleri konusunda size yardımcı olacaktır.

Küçük gözlere makyaj tüyoları adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin