Göz rengine göre makyaj önerileri

Göz rengine göre makyaj önerileri
Paylaş
 

Göz rengine göre makyaj önerileri nelerdir, göz rengine göre makyaj nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Göz rengine göre makyaj önerileri ile göz rengini ortaya çıkaran makyaj yaparak, daha estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Güzellik bizim işimiz.

Kahverengi göz rengine göre makyaj önerileri

Kahverengi göz rengine uygun makyaj ile gözleri daha da ön plana çıkarmak için, mor ve kahverengi tonları bir arada kullanılabilir. Kahverengi gözler için parıltılı göz makyajı da her zaman önerilmektedir. Bakır rengi, gümüş ve füme renklerinin karıştırılıp göz kapağına uygulandığında çekici bakışlar elde edilebilir. Bu tonlar dışında gözlerin doğal güzelliğini meydana çıkarmak ve parlaklık kazandırmak için koyu mavinin, yeşilin ya da kahverengi tonlarının yoğun olarak kullanılması da mükemmel bir seçimdir. Göz rengine göre makyaj önerileri arasında; bebe mavisi, kobalt mavisi veya parlament mavisi göz renginizi muhteşem gösterecektir. Işıltılı kahverengi gözleri olanlar ise kahve tonlarındaki farlar ile harika gözükecekler.

Küçük göz yapısında kahverengi gözü olanlar kesinlikle göz kalemini gözün iç kısmına çekmemelidir. Çünkü bu makyaj uygulaması ile gözler olduğundan daha da küçük gözükür. Bu nedenle göz kalemi gözün dışına çekilmelidir, böylece gözler olduğundan daha iri gözükür.

Kahverengi gözleri olan Jennifer Aniston, uçuk bebe mavisi far ve lacivert rimel kombinasyonunu severek uyguladığını söylüyor.

Kahverengi gözlere derinlik kazandırmak için alt kirpik diplerinize koyu mavi göz kalemi çekerek, açık mavi göz farını göz kapağınıza uygulayın. Siyah veya lacivert rimel ile göz makyajınızı bitirin.

 

Mavi göz rengine göre makyaj önerileri

Deniz mavisi gözlerinizi belirginleştirmek için gümüş, metalik ve mavi tonlu farları kullanmalısınız. Gözlerinizin çekici gözükmesini istiyorsanız mavi göz kalemi kullanın. Göz kapağının üzerine açık tonlarda far sürüp, gri gölgeler oluşturabilirsiniz.

Hem mavi, hem de iri gözleriniz varsa yapmanız gereken şey, gözlerinizi daha küçük göstermek için göz renginize yakın tonlarda bir göz kalemiyle gözün içine kalem sürmek. Bu şekilde göz yapınızı küçültüp, daha anlamlı bakışlara ulaşabilirsiniz. Sonra ise eyeliner ve rimel ile göz makyajını bitirebilirsiniz.

Koyu mavi gözlere sahip olanlar ise pembe tonlu farlar kullanıp, siyah bir detay uygulayarak gözlerini belirginleştirmelidir.

Gözlerin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak adına toprak renk tonlarından faydalanabilirsiniz. Turuncu, kahverengi ve bej tonları göz rengine göre göz kalemi ve far seçenekleri arasındadır.

Anlamlı bakışlar elde etmek için kahverengi tonlu göz kalemini,  gözün alt ve üst kısmına çekin. Mercan tonlu farı, göz kapağının şakağa doğru olan kısmında daha yoğun olmak üzere gözlerinize uygulayın. Siyah rimel dışında, mavi gözlerinize lacivert ve kahverengi rimel de çok yakışacaktır.

 

Yeşil göz rengine göre makyaj önerileri

Göz rengine göre makyaj teknikleri arasında yeşil gözleri daha da belirginleştirmek için gri ve lacivert tonlarını beraber kullanabilirsiniz. Güçlü bir etki oluşturmak için mor tonlarını kullanmayı da denemelisiniz. Davetlerde parıltıyı seven yeşil gözlü kadınlar, parıltılı krem far ve siyah far ile hem şık hem de doğal bir makyaj oluşturmuş olurlar. Yeşil gözlerinizin doğal güzelliğini meydana çıkarmak için toz pembe, lila, lavanta ve bakır tonlarındaki kalem ve far da göz makyajınızda uygulayabileceğiniz tonlar arasındadır. Göz rengine göre makyaj önerileri arasında, yeşil gözlerinizi vurgulamak için siyah bir göz kalemi ile üst kirpik diplerinizin hemen üzerine ince bir çizgi çekin. Siyah rimel haricinde kahverengi ve lacivert rimel de tercih edebilirsiniz.

Yeşilin maviye çalan göz rengi için birçok öneri vardır, ancak mavi göz kalemi ve siyah eyeliner üzerine yoğunlaşmalıdır. Gözlerinizde hep siyah bir detay kullanın. Eğer siyah bir eyeliner, far veya kalem kullanmıyorsanız 2-3 kat siyah rimel sürerek bakışlarınızı canlandırın.

 

Ela göz rengine göre makyaj önerileri

Ela gözlü kadınlar güneşe çıktıklarında yeşile dönen göz renklerine bayılırlar. Aynı etkiyi göz makyajınızla da oluşturabilirsiniz. Ela göz rengine göre makyaj önerileri arasında; göz kapaklarınıza bakır, turuncu ve sarı tonlarda far sürün ve ela gözlerinizi yeşile çalın. Göz renklerine göre makyaj önerileri arasında mavi, yeşil ve kahverenginin tüm tonları size de yakışacaktır.

 

Yeşil tonlu çift göz rengine göre makyaj önerileri

İlk bakışta yeşil gözüküp, iç yapısında sarı detayları barındıran bir göz renginiz varsa çok şanslısınız çünkü doğal makyaj tam da size göredir. Koyu tonlarının da yakıştığı bu göz rengine göre makyaj önerileri arasında, tek başına hafif parlak tonlu farlar bulunmaktadır. Bu bile harika bir görüntü oluşmasını sağlar.

 

Siyah göz rengine göre makyaj önerileri

Siyah göz rengi diye bir şey olmadığı söyleniyor, ancak siyaha yakın koyu kahverengi gözlere yapılan siyah makyaj daha ağır bir görünüm sağlar. Bu nedenle koyu göz rengine göre makyaj önerileri arasında, açık tonlu ve parıltılı krem farlar bulunmaktadır.

Sizin için hazırladığımız Allık sürmeden önce bilmeniz gerekenler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin