Hamile kalmanın yolları

Hamile kalmanın yolları
Paylaş
 

Hamile kalmanın yolları nelerdir? Nasıl hamile kalınır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Hamile kalmanın yollarını öğrenek kendinizi hamileliğe hazırlayabilirsiniz. Hamilelik döneminde özen gösterilen yüzlerce konu olduğu kadar hamile kalma olasılığını arttırmak için de özen gösterilmesi gereken çok fazla konu var. Daha önce hamile kalmayı kolaylaştıran besinlerden bahsetmiştik. Kadın bedeninin gebeliğe hazırlanması ve sağlıklı gebelik geçirebilmesi için aylarca önceden anne adayının ve bebeğinin sağlığı için gerekli özen gösterilmelidir.

Hamile kalmanın yollarını arıyorsanız önce vücudunuzu hazırlayın

İçinde bulunduğumuz dönemde insan sağlığını kötü olarak etkileyen çok fazla faktör var. Bu faktörler gebe kalma olasılığını düşürür ve zor geçen gebelik dönemine neden olur. Bu faktörlerden en az derecede zarar görmek için hamile kalma duasının yanında gebe kalma yöntemleri arayan anne adayının vücudunu hamileliğe hazırlaması gerekmektedir.

Gebeliğe hazırlık döneminde besin kontrolünden spora, vücuda alınan zararlı maddelerden uyku düzenine kadar birçok konuyu barındırmaktadır. Anne adayı hamile kalma yollarını arıyor, rahat gebelik geçirmek istiyorsa bütün konularda sağlıklı yaşam koşullarına dikkat etmelidir.

Hamile kalmanın yolları: Fazla kilolarınızı verin

Hamile kalmanın yollarını arayanlar, gebelik döneminin zaten kilo alımını arttırmasından dolayı hamile kalmadan önce fazla kilolardan kurtulmak çok önemlidir. Bol su içip, sebze ve meyve tüketimini arttırarak şekeri hayatınızdan çıkardığınızda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu şekilde sağlıklı beslenme kurallarını uygulayarak hamile kalmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Hamile kalmanın yolları: Sigarayı bırakın

Hamile kalmanın yollarını arıyorsanız, bebeğinize kavuşmak için sigarayı bırakmalısınız. Sigara vücut sistemlerinin neredeyse tamamında hasar oluşturur. Hamilelik döneminde ise bebek için tehlikelere yol açar. Bu nedenle, hamile kalmanın yollarını arıyorsanız önce sigarayı terk etmelisiniz. Sigarayı tek ettikten sonra vücudunuz ve akciğerleriniz kendi kendini temizleme yeteneğinden dolayı gebelik döneminde sigaranın neden olduğu hasarlar nedeni ile zorluklar yaşamaz ve sağlıklı hamilelik geçirirsiniz.

Hamile kalmanın yolları: İlaç kullanımını sıfırlayın (ağrı kesici bile kullanmayın)

İlaçlar gebe kalma olasılığını azalttığı gibi bebek sağlığını da tehlikeye sokar. Bu nedenle hamile kalmanın yollarını arayan anne adayları doktoruna danışıp, kimyasal ilaç kullanımını en aza indirmelidir.

Hamile kalmanın yolları: Spor yapın (bolca yürüyüş)

Hamile kalmanın yollarını arayan anne adayları hamileliğe hazırlık döneminde egzersizin bambaşka bir yerinin olduğunu bilmelidir. Sağlıklı yaşam için yapılması gereken spor, gebelik öncesi vücudun güçlenmesine ve hamilelik sorunlarını en aza indirmesine yardımcı olur. Ayrıca güçlenen kaslar doğum sırasında daha az acı hissetmeyi sağlar. Bu nedenle hamile kalmanın yollarını arayan anne adayları, birkaç ay önceden mutlaka spor yapmaya başlamalıdır. Farklı spor dallarından hoşlanmıyorsanız ya da zaman ayıramıyorsanız, her gün kırk beş dakika yürümeyi ihmal etmeyiniz.

Normal doğum mu, sezeryan doğum mu konusunu merak ediyorsanız. Makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin