Highlighter hakkında her şey

Highlighter Hakkında Her Şey
Paylaş
 

Highlighter nedir, neye göre seçilir? Highlighter nasıl kullanılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Highlighter pırıl pırıl bir cilde sahip olmayı sağlayan, aydınlatıcı anlamına gelen bir makyaj ürünüdür. Doğru kullanımda yüze doğal bir ışıltı verip, sağlıklı bir görüntü kazandırır. Son zamanların en popüler makyaj trendi face gloss ürünü olan highlighterı uygulamak göründüğü kadar zor değildir, aksine basit bir uygulamadır. Fakat yanlış ürün seçimi ve yanlış yere uygulama sonucu, doğal ışıltının yerini yağlı ve disko topu gibi parıldayan bir cilt alır.

 

Highlighter nasıl seçilir?

Yüze uygulanan diğer makyaj malzemeleri gibi, ten rengine ve cilt tipine uygun bir seçim yapılmalıdır.

Tercihiniz ten renginizle aynı tonda ya da en fazla iki ton açık bir tondan yana olmalıdır. Eğer buğday ya da esmer bir ten renginiz varsa pembe alt tonlu highlighter iyi durmayabilir, ancak süt beyaz tenliyseniz o halde pembe highlighter tam size göre. Highlighter kullanmaktaki amaç, nemli bir ten hissi yansıtmaktır. Amaç disko topu ya da gelinin kız kardeşi olmak değil, unutmayın. Mağazadayken parlak bir ciltle dolaşmak istemezseniz, elinizin üst yüzeyinde deneyin. Eğer istenildiği gibi yumuşak bir parlaklık oluşuyorsa doğru yoldasınız demektir. Aslında ten renginiz ne olursa olsun, dengeli bir parlaklığa sahip(orta derece sim içeren) inci tonlarını deneyin.

Normal ya da kuru cilt tipini sahip olanlar sıvı (krem) formüllü bir highlighter, yağlı cilt tipine sahip olanlar ise toz (pudra) formüllü olanları tercih etmelidir.

 

Highlighter hangi bölgelere uygulanır?

Aydınlatıcı uygulayabileceğiniz birçok yer vardır, yüzünüzde hangi kısmı ön plana çıkarmak istiyorsanız oraya uygulamalısınız.

Highlighter Hakkında Her Şey

Genelde uygulanan bölgeler elmacık kemiğinin göze yakın kısmı, kaş altı, göz pınarları, burun kemiğinin tamamı ya da sadece ucu, üst dudak çizginizin tam ortasıdır. Dikkat etmeniz gereken konu ürünü hafifçe uygulamaktır. Eğer hafif uygulamak yerine çok abartırsanız, yapay ve yağlı bir görüntü oluşturursunuz. Bu yüzden fırça ya da parmağınızla hafifçe yayın.

Elmacık kemiğinizin üst kısmına uyguladığınızda, çok hoş bir görüntü elde edersiniz ve bronzer ile birlikte şekilli elmacık kemiklere sahip olursunuz.

Kaş altına uygulamak ise kaşı daha şekilli ve yukarıdaymış gibi gösterir.

Göz pınarına uygulamak, pırıl pırıl bakan gözlere sahip olmanıza sebep olur.

Burna uygulamada ise doğru kontürleme ile birlikte burun şeklinizin görüntüsünü bile değiştirebilirsiniz. Burun kemiğinizin tam çizgisine ve uç kısmına sürmeniz burnunuzu daha ince, şekilli ve kalkık gösterir.

Highlighterı doğru bir şekilde dudağa uygulamak, dudaklarınızı daha çıkık gösterebilir. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce üst dudak çizginizin tam orta kısmına, hafif çizgiyi taşacak şekilde uygulayın.

Aydınlatıcı, uygulanan bölgeye dikkat çekmek amacıyla kullanılır. Kesinlikle kapatıcı olarak kızarıklıklara ya da sivilcelere uygulanmamalıdır. Highlighterı her zaman yüz makyajı tamamlandıktan sonra kullanmalısınız. Mesela aydınlatıcı üzerine pudra uygularsanız, herhangi bir aydınlık kalmaz.

Sizin için hazırladığımız Seksi makyaj için öneriler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin