Hindistan cevizi yağlı kahve zayıflatıyor!

Zayıflamak için hindistan cevizi yağı kahvesi
Paylaş
 

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? Zayıflamak için neler yapılmalı? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Hindistan cevizi yağının inanılmaz faydalarından dolayı son zamanlarda popülerliği artan yağlardan biri olmuştur. Kahvenizi neyli alırdınız? Peki, yağlı kahveye ne dersiniz? Zayıflamak istiyorum diyenler kilo verme ve kabızlık konusundaki etkisine şaşıracak.

Kahve zayıflatır mı?

Amerika’da yapılan bir çalışmaya göre, günde 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı eklenmiş kahvenin yağ yakımını %10 oranında arttırdığı ve her gün 200 kaloriye kadar artı yağ yaktığı ortaya koyuluyor. Hindistan cevizi yağının orta zincirli yağ asitlerine sahip olmasından dolayı metabolizma hızını arttırır, tokluk hissini uzatır, az yeyip doymayı sağlar.

Zayıflamak için Hindistan cevizi yağı faydaları :

1) Metabolizmayı hızını yükselterek, yağ yakımını hızlandırır.

2) Tokluk hissi vererek kalori ihtiyacını azaltır.

3) Diyette baş ağrısı ve yorgunluk hissini engeller.

4) Sindirimi kolaylaştırarak kabızlığı giderir.

Zayıflamak için kahvenin faydaları:

1) Metabolizma hızını arttırır.

2) Tokluk hissi vererek iştahı keser.

3) Kahve içindeki kafein kan dolaşımını hızlandırır.

4) Enerjiyi yüksek tutar.

Hindistan cevizi yağlı kahve nasıl yapılır?

Yapması oldukça kolay olan hindistan cevizi yağlı kahve için, önceden hazırlanmış büyük bir fincan kahveye 2 tatlı kaşığı doğal hindistan cevizi yağı ilave ederek karıştırın. Büyük bir bardak su ile beraber için. Egzersiz ve dengeli beslenme ile birlikte kullanılan bu yağ yakıcı hindistan cevizi yağı ilaveli kahveyi tüketenlerin enerjisi yüksek, tok ve daha sağlıklı kilo verdiği gözlemlenmiştir.

Hindistan cevizi yağı ilaveli kahve aynı zamanda kabızlığı önlemeye de etkisi büyüktür. Bunun nedeni ise Hindistan cevizi yağı gibi faydalı yağların bağırsakların içini arındırmaya ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırmaya yardımcı olduğundandır.

Kilo vermek için, Hindistan cevizi yağı ilaveli kahveyi günde bir fincan içmelisiniz. Emziren anneler de kullanabilir, hamileler bir uzmana danışmalıdır.

 

Sizin için hazırladığımız Tarçınlı süt zayıflatır mı? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin