Hint yağı saç dökülmesi

Hint yağı saç dökülmesi
Paylaş
 

Hint yağı saç dökülmesine iyi gelir mi, hint yağı saç çıkarır mı, hint yağı saç döker mi, hint yağı saçta ne kadar kalmalı, hint yağı saçı besler mi? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Hint yağı saç dökülmesi yaşayanların derdine deva olacak nitelikte bir ürün. Saçlarınız gitgide azalıyor ve dipleriniz mi gözüküyor? Endişelenmeyin fakat acele edin. Saç dökülmesi, çoğumuzun karşılaştığı ortak bir sorundur ve hemen halledilmediği takdirde kalıcı kelliklere neden olabilir.

Peki, bunu önlemek için ne yapmanız mı gerekiyor? Eğer pahalı tedaviler ya da saç ektirmenin tek seçenek olduğunu düşünüyorsanız, o zaman vazgeçin çünkü hint yağı var! Hint yağının saçınızda yarattığa etkiye şaşıracaksınız. Hint yağı saç dökülmesine nasıl mı iyi geliyor, okumaya devam edin!

 

Hint yağı saç dökülmesi

Hint yağı temelde yağ asitleri içeren ve risinoleik asit bakımından zengin doğal bir üründür. E vitamini, proteinler, mineraller içerir ve anti-fungal ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Yoğun kıvamından dolayı saçları, kafa derisini ve saç foliküllerini kaplayarak saç uzamasını engelleyebilecek mikroorganizmalardan korur. Aynı zamanda, kafa derisinde veya kıl foliküllerinde mevcut olabilecek bakteri ve mantarlara karşı da etki eder. Hint yağı ayrıca, kafa derisinin ve saç foliküllerinin sağlığını temin ettiği antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Saçınıza hint yağı kullandığınızda tadını çıkarabileceğiniz bazı avantajlar aşağıda belirtilmiştir!

Kan dolaşımını hızlandırma:

Kafa derisi ve saç köklerine hint yağı uygulanması, kıl follikülleri ve kökleri yoluyla sağlıklı bir kan dolaşımı sağlamaya yardımcı olur. Böylece hint yağı saç dökülmesini durdurarak, kafa derisi üzerindeki saç uzamasını artırır ve saçları daha güçlü yapmaya yardımcı olur.

Saç dökülmesine karşı koruma:

Anti-bakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahip olduğu için hint yağı kullanımı, her türlü saç derisi enfeksiyonunun düzenli olarak önlenmesini sağlar. Hint yağı düzenli olarak kullanan kişilerin, zambak, folikülit ve peidra gibi sorunlarla çok az mücadele ettikleri gözlemlendi; Dolayısıyla hint yağı saç dökülmesine iyi gelerek, saç derisinin ve saçlarının sağlıklı olmasını sağlar.

Hasarlı saçlar:

Hint yağı kullanımı saçları güçlendirdiğinden saçın bölünmüş uçlar ve kırılma gibi konulara daha az eğilimli olmasını sağlar. Bu nedenle saçları hasar gören veya kabarık saçlarla mücadele eden kişilerin saçları için hintyağını kullanmaları ve aradaki farkı görmeleri önerilir.

Saç derisini nemlendirme:

Hint yağı saça faydasından biri de saç derisini nemlendirdiği ve kıvamının yoğun olduğu için saçları esnek tuttuğudur. Ve nemlendirme etkisi uzun sürer. Aynı zamanda hint yağı saç dökülmesine neden olan kırık uçların düzelmesine katkıda bulunur ve kuru saçların nemlerini geri kazanmalarına yardımcı olur.

Hint yağı nasıl kullanılır?

Yoğun kıvamından dolayı hint yağı, kafa derisine uygulanması biraz zor olabilir. Böyle bir durumda, hindistancevizi yağı veya zeytin yağı gibi diğer doğal yağlarla karıştırılması tavsiye edilir.

Saç derisinin gözüktüğü saç dökülmesi durumunda, yatmadan önce saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar uygulayın ve bir bone takıp uyuyun. Ya da 15-20 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Haftada bir defa kullanılması önerilmektedir.

Hint yağı saç dökülmesi

1 senelik hint yağı kullanımı sonucu

Hint yağı saç dökülmesinde mucizevi etkileri nedeniyle saçlar için harikulade bir yağ olarak sayılabilir. Ve dahası pahalı değil, kolaylıkla temin edilebilir ve evlerimizin her birinde bulunabilir!

Hint yağı saç dökülmesinde ne kadar yararlı olduğunu bildiğinize göre, deneyimlerinizi bize bildirin. O zaman beklemeyin ve hemen bu hint yağı saç dökülmesi tedavisini deneyin ve sonucu görün!

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Saç bakım yağlarıyla saçlarınızı şımartın adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin