İpek kirpik zararları

İpek kirpik zararları
Paylaş
 

İpek kirpik zararları, ipek kirpik ekleme zararları, ipek kirpik taktırmanın zararları nelerdir? İpek kirpik uygulaması zararlı mı? İpek kirpik zarar verir mi? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

İpek kirpik zararları oluşabileceğinden, her zaman söylendiği gibi mutlaka işin uzmanına yaptırılması gereken bir uygulamadır. Sonuçta en değerli organlardan biri olan gözlerin hemen yanında kimyasal işlemler yapılıyor ve kör olma olasılığı da ipek kirpik zararları arasındadır. Aslında ipek kirpik zararları olduğundan, çok gerekmediği sürece tavsiye edilmez. Çünkü genelde birçok sıkıntılar yaşanıyor. En kaliteli yerlere başvuran bazı kadınlar bile ipek kirpiklerini çıkarttırmak durumunda kalıyorlar. Buraya dikkat edin; çıkartmak değil, çıkarttırmak. Her ne olursa olsun ipek kirpik uygulamasıyla ilgili bütün işlemler uzman tarafınca yapılmalıdır.

 

İpek kirpik zararları

 • Öncelikle eski alışkanlıklarınızı değiştirmek zorundasınız. Yan yatarak uyumayı seviyorsanız maalesef yatamayacaksınız. Çünkü ipek kirpikleriniz yastığa değip tuhaf sesler çıkarıyor, batışıyor ve ayrıca zarar görüyorlar.
 • Alkollü ve yağ bazlı makyaj temizleyicileri daha iyi temizlese de artık onları da kullanamayacaksınız.
 • Gözlerinizi ovuşturmak, tüm yüzünüzü sabunla temizlemek vs. değiştirmeniz gereken alışkanlıklardandır.
 • Bizim harika göz makyajı makalelerimizi okuduktan sonra kendinize yapmak için artık 3 kere düşünecekseniz. Çünkü sadece eyeliner çekseniz bile temizlemesi işkence olacak.

Bunlar ipek kirpikler doğru uygulandığında bile yaşanılan bazı sorunlardı. Şimdi bir de ipek kirpik zararlarının yanlış uygulamadan kaynaklanılanlarına bakalım.

 • Kendi kirpiklerinizden olabilirsiniz. İpek kirpikleriniz kaliteli bir yapıştırıcıyla yapılmazsa kendi kirpikleriniz zarar görecek ve 3 ay sonunda ipek kirpiklerinizle de vedalaştığınızda berbat bir görüntüyle karşı karşıya kalma ihtimaliniz ipek kirpik zararları arasındadır. Aynı şekilde önceden de bahsettiğimiz gibi ipek kirpiklerinizi kendiniz çıkartmak isterseniz de kendi kirpiklerinizden olabilirsiniz.
 • Kirpikler batışma yapabilir. Bu en çok yaşanılan ipek kirpik zararlarındandır. Ayda bir defa, hatta gözünüzün hassaslığına göre daha sık ipek kirpik bakımı yaptırmanız şarttır. Bazı kişiler düzenli bakımını yaptırdıklarında bile batma sorunu yaşadıklarından dolayı ipek kirpiklerini çıkarttırmak durumunda kalabiliyor.
 • İpek kirpikler yamuk yumuk gözükebilir. Bu da tabi doğal olmayan bir görüntü olduğundan kadınları rahatsız eder. Bu yüzden ipek kirpik bakımı için gidildiğinde bütün kirpikler taranarak düzeltilmelidir.

İpek kirpik zararları için dikkat edilmesi gerekenler

İpek kirpik zararlarından sonra, ipek kirpikler hakkında bazı önemli noktaları bilmeniz gerekiyor. Çünkü siz bu noktalardan bir tanesini bile yanlış yaparsanız, zaten her türlü zarar görmüş olacaksınız.

 • Defalarca söylemek gerekir ki, ipek kirpik uygulamasını işin ehli bir yerde yaptırmalısınız. Zira her yerde ipek kirpik uygulaması yaptıklarını iddia eden kişiler var. Onlardan oldukça hızlı uzaklaşın.
 • İpek kirpik uygulamasının kalıcılığı 3 aydır ve ayda 1 defa kirpik bakımı yaptırmak için uzmanınıza uğramanız gerekir.
 • Her kontrole gittiğinizde kendi kirpiklerinizin zarar görüp görmediğini öğrenebilmek için test yaptırmalısınız. İpek kirpiklerden dökülenler olursa onların yerine yenilerini taktırabilirsiniz.
 • İpek kirpik uygulamasında kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir! Sentetik maddeler yerine, çok kaliteli yapıştırıcılar kullanılmalıdır. Japon yapıştırıcısı kullanan yerler bile varmış.
 • Zamanı geldiğinde ipek kirpiklerinizi uzmanınıza giderek çıkarttırmalı, kendiniz koparmaya sakın ama sakın kalkışmamalısınız. Kendiniz koparırsanız büyük ihtimalle kendi kirpiklerinizi koparırsınız.
 • Herhangi bir sorun yaşadığınızda çabuk çözüm bulmanız için yaptırdığınız yerin evinize yakın olması çok önemlidir. 

Sonuç olarak ipek kirpik uygulamasının çokça zahmetli bir iş olduğunu görüyorsunuz. İpek kirpik taktırmanın zararları yüzünden yaptırmadan önce tekrar tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Evde kirpik perması adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin