Islak mendille makyaj temizlenir mi?

Islak mendille makyaj temizlenir mi
Paylaş
 

Islak mendille makyaj temizlenir mi? Islak mendille makyaj temizlemek zararlı mı? Islak mendil ile makyaj temizlemenin zararları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Islak mendille makyaj temizlemekten, ayakkabı parlatmaktan, ellerinizi arındırmaktan, bir şeyleri silmekten vazgeçemeyenlerden misiniz? Hoş kokusu, pratikliği ile herkesin vazgeçilmezleri arasında yerini alan ve her geçen gün farklı marka ve şekillerle değişim gösteren ıslak mendillerin son araştırmalara göre çok da masum olmadığı ortaya çıktı.

Islak mendil ile makyaj temizleme konusunda ise, öncelikle ıslak mendilin içeriğinin sağlıklı olup olmadığının çok önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü kalitesiz ve sağlıksız bir ıslak mendil yüzünüzü kurutarak, tahrişlere neden olabilir. Özellikle de yüzün en hassas bölgesi olan göz altlarında kuruma ve göz kapaklarında kabuklanmaya neden olabilir.

 

Islak mendille makyaj temizlenir mi?

Uzmanlar, ıslak mendille makyaj temizlemek adına uzun süre bu ürünün kullanılmasının cilde zarar verdiğini söylüyor.

Kadınlar, pratik olması nedeniyle ciltlerini temizlemek için son zamanlarda çok fazla ıslak mendil kullanıyor. Fakat bu ürünün sık kullanımının cildi olumsuz yönde etkileyebildiği ortaya çıktı. Islak mendille makyaj silmek, ciltte lekeler, kırışıklıklar ve göz etraflarında da sarkmalar oluşturabildiği meydana çıktı. Ayrıca uzmanlar, ıslak mendilin cildi iyi bir şekilde temizlemediğini, aksine kir ve makyaj atıklarını etrafa yaydığını ifade ettiler. Ve ıslak mendildeki sıvının cilt tarafınca emilmesinin de cilt problemlerine neden olabileceği bildirildi.

Çoğu zaman ellerimizi ya da makyajımızı temizlemek için kullandığımız ana ürünler arasında olan ıslak mendillerin kullanım süreleri geçtiğinde de birçok problem yarattığı ve bakteriler yaydığı ortaya çıktı. Bu acı gerçeği ortaya koyan ise Sağlık Bakanlığı oldu. Söz konusu durumla ilgili olarak araştırmalarda bulunan Sağlık Bakanlığı, paketleri şişen ıslak mendillerin alınarak kullanılmaması gerektiğini ifade etti.

Her geçen gün daha fazla artış gösteren bakteri ve mikrop yayılmasının genel olarak ıslak mendilden olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı, daha önce açılmış, hava alan veya paketi kabarık ıslak mendillerin hiç bir şekilde alınmaması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda markalı ürünlerin tercih edilmesi ve piyasa altı satılan ürünlerden de kaçınılması gerektiğinin altını çizen Sağlık Bakanlığı yetkilileri, bu konuda daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Doğal makyaj temizleme adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin