İyi bir anne olmanın kuralları

İyi bir anne olmak
Paylaş
 

İyi bir anne olmak için iyi bir annenin özellikleri ve iyi bir anne olmanın yolları hakkındaki makalemizi okuyarak öğrenin.

 

İyi bir anne olmanın kurallarını öğrenirken ilk olarak bilmeniz gereken şey, mükemmel aile diye bir şeyin olmadığıdır. Çünkü mükemmel insan yoktur. Bu nedenle “ iyi bir anne miyim ?” diye sorarken, arada bir hata yapabileceğini kabul etmelisiniz. Özellikle okula yeni başlayan çocuklarda birtakım kurallar çok önemlidir. Ne kadar iyi bir anne olursanız olun, bu kurallara uymanız gerekiyor.

Arkadaşlık

Tabii ki çocuklarınızla arkadaş gibi olun cümlesi hala doğruluğunu sürdürüyor. ” İyi bir anne nasıl olunur ?” diye soruyorsanız, arkadaşlığınızı beraber oyun oynadığınız, zaman geçirdiğiniz ve sohbet ettiğiniz zamanlarla kısıtlı tutmalısınız. Disiplin ve iletişimin özünde çocuğun size bir ebeveyn olarak saygı duyması gerektiği söz konusudur.

Tek başına eğlenme

Çocuğunuzun kendiyle vakit geçirmesine olanak sağlamalısınız. Sizinle zaman geçirdiği oyun saatleri dışında, kendi kendine oyun oynamasına müsaade edin.

Yok sayma

İyi bir annenin özellikleri arasında birlik ve beraberlik de vardır. Her ne kadar büyük bir karar verecek olursanız olun, çocuklarınızı da bu konuya dahil edin ve onların kimliğinin oluşmasına destek olun.

Tabaktaki yemekler

Şimdiki neslin obezite olmasının en temel sebebi, tabaktaki yemekler bitmeden masadan kalkılmaması kuralıdır. Bu nedenle, iyi bir anne olmak için çocuklarınızın yeterli miktarda yemesine ve tokluk sınırını öğrenmesine müsaade edin.

Açıklamalar

İyi bir anne olmanın yollarını araştırıyorsanız bir tüyo daha: Ona söyleyeceğiniz, yaptıracağınız her şeyi açıklamanız gerekiyor. Dışarı çıkmasına neden müsaade etmediğinizi, arkadaşlarıyla neden vakit geçiremeyeceğini, neden uyuması gerektiğini ona mantıklı nedenlerle açıklayın.

Susturma

“Sus” cümlesini artık daha az kullanan ebeveynler olsa da, aklınızdan bu tarz kelimeleri çıkarmak zorundasınız. Çocuğunuz bir konu hakkında fikrini söylemek istediğinde ona izin verin.

Şaplak atma

Yapılmış bütün çalışmalar, çocukların poposuna atılan şaplakların zihinsel ve duygusal açıdan gelişimini engellediğini gösteriyor. İyi bir anne şaka ya da sevme amacıyla olsa bile bu hareketi yapmaz.

Ağlama

Çocukların en büyük silahı ağlamalarıdır. Eğer ağlayarak dilediğini yaptırabileceğini düşünmeye başladıysa, ipler onun eline geçecek demektir. İyi bir anne olmak istiyorsanız ağlamasına müsaade edin ve her söylediğini ağladığı için yapmayın.

Televizyon zamanı

İyi bir anne nasıl olur ?” diyorsanız bilgisayar, tablet, televizyon şimdiki neslin eli kulağı gibi görünse de, onun oyun ve televizyon saatlerini iyi ayarlamanız lazım.

 

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Modern erkek bebek isimleri adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin