Kaş doldurma işleminde sabun

Paylaş
 

Kaş doldurma işlemi, kaş kontürü nasıl yapılır? Kaş doldurma teknikleri nelerdir? Öğrenelim.

 

Kaş doldurma işlemi, kaşların kalın ve şekilli görünmesini sağlayan uygulamadır. Kaş şekillendirmeyi bir de sabunla deneyin. Hem kaşlar tüm gün şeklini koruyacak hem de kalın görünecek.

Son zamanlarda kaşlarda doğallık akımı sayesinde kaş şekillendirici ürünler çok satılanlar arasında. Her makyaj markasının kaşlara yönelik kalem, far ya da sabitleyici jel gibi ürünleri bulunmaktadır. Daha önce kaş makyajı hiç bu kadar doğal olmadı yazımızda kaş kontürü nedir, kaş kalınlaştırma ve kaş şekillendirme yöntemleri nelerdir? Bahsetmiştik. Kaşları doldurma tekniklerinden en basit ve sade olanı ise bir sabun ile yapılabiliyor.

Kaş dizaynı, kaş düzeltme ve kaş dondurma için kullanılan sabun yöntemi aynı zamanda Hollywood tekniği olarak da biliniyor. Çünkü eski film yıldızlarının makyaj trendi, kaşları doldurma işlemi için sabun olduğu söyleniyor. Ayrıca oldukça pratik ve doğal bir yöntem olan sabunla kaş doldurma hem paradan, hem zamandan tasarruf sağlıyor.

Kaş doldurma işlemi için malzemeler:

Bir kalıp sabun, su ve kaş fırçası.

Kaş doldurma işleminin yapılışı:

Kaş fırçasını suya batırdıktan sonra sabuna sürün. Biraz köpürmeye başlayınca kaşlarınızı fırçayla yukarı doğru tarayın. Sabunun yapışkan yapısından dolayı hem taranan kaşlar daha dolgun görünecek hem de sabitleyici jel ya da kaş maskarasına ihtiyacınız olmayacak.

Kaş doldurma işlemi resimli

Kaşları sabunla doldurma işlemi bittikten sonra tercih edeceğiniz herhangi bir kaş ürünü kullanabilirsiniz. Açık tonlarda bir kaş farı kullanarak daha belirgin fakat daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yalnızca sabun kullanarak elde ettiğiniz görüntü sizin için yeterliyse daha fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Ama başka ürün kullanacaksanız kaşlarınızın sadece alt kısmına uygulamanızı öneririz. Çünkü yukarı doğru taranan kaşların üst kısmına uygulama yaparsanız, görüntüyü bozabilirsiniz.

Kalın ve doğal kaşlar istiyor, ama kaş ürünlerine para harcamak istemiyorsanız kaşlarınızı sabunla doldurmayı deneyin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin