Kaş makyajı hiç bu kadar doğal olmadı

Paylaş
 

Kaş makyajı, yüz makyajımızın olmazsa olmazıdır. Peki, doğru kaş makyajı nasıl yapılır?

 

Kaş, bakışları vurgulayıp yüze anlam katan en önemli unsurlardan birisi. Kaşları dolgun ve şekilli olanlar şanslı, ya benim gibi seyrek kaşlı olan kadınlar ne yapmalı? Çözüm çok basit. Kaş makyajının nasıl yapıldığını öğrenirseniz, kalıcı kaş makyajına ihtiyacınız olmaz ve bakışlarınıza anlam katabilirsiniz. Kaş nasıl boyanır? Öğrenelim.

Başlangıç olarak yapmanız gereken şey, kaşlarınızı doğru bir şekilde aldırmak. Eğer kuaförünüzün insaflı ellerine umut bağlamak istemiyorsanız kendiniz almalısınız. Aman ha biraz şuradan biraz buradan diye diye yay gibi ince kaşlara sahip olmayın. Unutmayın ki, kalın kaşın güzel kaş anlamına gelmediği gibi ince kaş da güzel kaş anlamına gelmez. Her yüzün kaşı ayrıdır. Aşağıdaki fotoğrafa bakıp bir kalemden yararlanarak kaş orantısını belirleyebilir, düzgün bir şekilde kaşınızı alabilirsiniz.

kaş makyajı 3

Kaş nasıl boyanır?

İlk olarak rengine karar vermelisiniz. Saç renginizle uyumlu olmalı. Eğer açık renk saç kullanıyorsanız kara kaşlar hiç hoş durmaz değil mi? Bunun için kozmetik mağazalarında kaş boyamak için boyalar mevcut. Saç boyanız ile boyamak gibi bir hataya düşmeyin derim çünkü kaş yapayım derken, göz çıkarabilirsiniz.

Sıra geldi kaş makyajı yapmaya. Bunun için kaş kalemi, kaş farı ve kaş maskarası gibi yöntemler mevcut. Eğer hızlı bir kullanım istiyorsanız, kaş maskarasından yararlanabilirsiniz. Ben daha güzel ve doğal duran kaş farından bahsedeceğim. Kozmetik mağazalarında her bütçeye uygun farlar bulabilirsiniz. Kaş farınızın çok koyu renkte olmamasına ve saç renginizle uyumlu olmasına dikkat edin.

Kaş makyajı nasıl yapılır?

Kaş kontür için ilk olarak yapmanız gereken şey, hatlarını belirlemek. Kaşınızın altından başlangıçtan uca kadar kaş fırçanız ile düz bir çizgi çekin. Ardından aynı işlemi kaşınızın üst kısmı için uygulayın. Sıra geldi iç kısmını doldurmaya. Burada dikkat etmeniz gereken şey kaşınızı doldururken, başlangıcını çok keskin boyamamanız. Fırçanızı dik tutup aşağıdan yukarıya hafifçe dokundurabilirsiniz. Ardından kaş tarağı ile tarayıp daha doğal bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bitmiş rimelinizi temizleyip, harika bir kaş tarağı elde edebileceğinizi unutmayın. İnatçı ve düzgün durmayan telleriniz varsa kaş tarağınıza biraz saç spreyi sıkıp kaşınızı tarayın böylece daha düzgün duracaklar. Kaş boyama için resimli anlatım aşağıda.

kaş makyajı 2

Bu fotoğraf ise kaşın önemini vurgulamak için. Angelina bile kaşsız böyle oluyorsa, vay halimize.

kaş makyajı 4

Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız Kırılan makyaj malzemelerini eski haline getirme adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

4 adet yorum var.

  1. mira dedi ki:

    Angelina bile kaşsız böyle oluyorsa, vay halimize.
    işimiz zor 😀 çok güsel mızahı eglenceli aktarıyorsunuz bilgilerinizi eglenerek okuyorum

  2. Ecem Bilgin dedi ki:

    Güzel paylaşım. Teşekkürler 🙂

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin