Kayısı bal maskesi

Kayısı bal maskesi
Paylaş
 

Kayısı bal maskesi nasıl hazırlanır, kayısı yüze sürülürmü, kuru kayısının cilde faydaları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kayısı bal maskesi gibi, evde kendi kendimize hazırlayabileceğimiz maskeler bazı güzellik ürünlerinden çok daha ucuz ve etkilidir. Ve güzelliğine önem veren biz kadınların denemeyeceğimiz bir şey yok!

Bir mağazadan herhangi bir cilt bakım ürünü alırken de doğal olanlarını tercih ederiz. Peki, evde yapmak varken hazırını almak niye? Evde yapabileceğiniz kayısı bal maskesi içerisindeki bütün ürünler doğal, en önemlisi de maskenin içerisine ne kattığınızı kendi gözlerinizle görebiliyorsunuz. Hazır alınan ya da güzellik salonlarındaki yüz maskelerinin içeriğine dair kesin bir bilginiz var mı? Elbette ki yok. Bu nedenle Kadinbakis olarak sizin için hazırladığımız kayısı maskesi tarifini deneyin.

 

Kayısı bal maskesi

Kayısının cilde faydaları

Kayısı maskesi ne işe yarar diye soracak olursanız, kayısı ile hazırlanan bu yüz maskesi  “Ciltteki hasarlarla mücadeleye yardım et” şeklinde açıklanır ve A, C, E vitaminlerine sahip antioksidanlarla doludur. Ayrıca, E vitamini harika bir cilt nemlendiricisidir ve cildin doğal iyileşme sürecini hızlandırır. C vitamini, cildi parlaklaştırarak taze ve genç görünmesini sağlar. Bal ise anti-inflamatuar etkisi ile, cildi yatıştırmak ve nemlendirmek için harika bir üründür.

Bu kayısı bal maskesi özellikle de yaz sezonunda cildinizin ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Yaz geldiğinde ya da güneş hasarına maruz kalmaya başlandığında, kayısı maskesine ağırlık verin ve bu lezzetli yüz maskesini yapın.

Kayısı bal maskesinin hazırlanışı

1/2 taze organik kayısı

1 tatlı kaşığı organik bal

1/4 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı (isteğe bağlı)

Kayısıyı püre haline getirin. Balla püre haline getirilmiş kayısıyı karıştırın. Ardından isteğe bağlı olarak kayısı çekirdeği yağı ile karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, temiz ve nemli cildinize uygulayın. 10-15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve kullandığınız serum ya da nemlendiriciyi uygulayın. Bu yüz maskesini haftada 1 kez yapın. Dilerseniz bu maskeyi kayısı olmadığı zamanlarda, kayısı çekirdeği yağı ve bal ile de hazırlayabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız Kil maskesi hakkında her şey adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin