Kilo vermenin sırrı

Kilo vermenin sırrı
Paylaş
 

Kilo vermenin sırrı yani, kilo vermenin sırları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kilo vermenin sırrı; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde 4 ana besin grubunun birlikte tüketilmesidir. Örnek bir akşam yemeği listesi vermek gerekirse; ekmek grubundan 2 dilim ekmek; yanında et grubundan tavuk eti; meyve/sebze grubundan da ızgara sebze yemeği ve süt/yoğurt grubundan ayran tercih ederek doyurucu ve sağlıklı bir liste elde edebilirsiniz. Diyet listenizde ekmek, çorba ve pilav vb. besinleri aynı anda bulundurmayın.

 

Kilo vermenin sırrı

Kilo vermenin sırrı; öğünlerde ekmek grubundan yalnızca bir besin seçin

Ekmek grubunda yer alan besinler ekmek, pirinç pilavı, çorba, makarna, buğday, bulgur pilavı, kinoa, kısır, zeytinyağlı dolma, kuskus, yufka, hamurişi besinler, simit, lavaş vb.’dir. Fazla kilolardan arınmak ve tabii ki kilo kontrolünü sağlamak için öğünlerinizde bu besinlerden yalnızca bir tanesini seçmelisiniz. Bir öğünde hem ekmek, hem çorba, hem de pilav tüketirseniz bu menü size fazla kilo olarak dönüş yapacaktır. Nedeni ise bu 3 besinin de ekmek grubunda yer alıyor olmasıdır. Dolayısı ile vücudunuzdaki gereksinimden fazla karbonhidrat ve kalori almış olursunuz.

Kilo vermenin sırrı; pilav ve makarnayı ayrı tabağa koymayın

Tercih ettiğiniz ekmek grubu yiyeceklerinin miktarını uygun şekilde ayarlayın. Tek başına tabağa koyacağınız makarna ya da pilavın miktarı farkında olmadan fazla kaçabilir. Size verilecek tavsiye ise bir öğün için tek tabak hazırlamanız. Örneğin tek bir tabağa köfte, yoğurt, pilav ve sebze yemeğinizi koyun. Böylece hem gözünüz doyacak, hem de farkında olmadan vücudunuza giren miktarı kontrol altına almış olacaksınız.

Kilo vermenin sırrı; kaşık hesabı

3 yemek kaşığı pilav ya da makarna, bulgur, kısır, kuskus, buğday, kinoa vb. 1 dilim ekmek yerine geçer. 1 avuç içi kadar yufkalı bir börek ya da1 büyük kepçe çorba da 1 dilim ekmek yerine geçer. Akşam yemeğindeki ekmek grubu ihtiyacı 2 dilim olan bir insan 6 kaşık bulgur tüketebilir.

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Günde yarım kilo vermek için adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin