Kırılan makyaj malzemelerini eski haline getirmek

Kırılan makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir
Paylaş
 

Kırılan makyaj malzemeleri nasıl tamir edilir? Kırık göz farı nasıl düzeltilir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kırılan makyaj malzemeleri hepimizi hayal kırıklığına uğratır. En sevdiğimiz makyaj malzemelerini öyle kırık dökük görmek… Aman Allahım… Fakat sakin olun, her şeyin çaresinin olduğu gibi bunun da çaresi var. Kırılan göz farı, kırılan ruj, kırılan bronzer, kırılan allık nasıl tamir edilir? Cevabı bu makalede!

Ambalajında çok sağlam gibi görünse de kırılan makyaj malzemelerinden anlıyoruz ki sandığımızdan daha da nazikler. Bir yere çarpınca çatlar, kazayla elimizden fırlayınca yerde tuzla buz olur, seyahatlerden sapasağlam bir şekilde çıkması ise imkansızdır. O çok sevdiğiniz kırık makyaj malzemelerinizi paramparça gördüğünüzde aklınızdan geçenleri anlayabiliyoruz. Hele ki kırılan makyaj malzemeleriniz pahalı ve artık devamı olmayan makyaj malzemeleriyse durum ciddi. Ama üzülmeyi bırakın ve çözüme odaklanın. Eski allıklardan yeni allık yapımını gerçekleştirebilecek, kırılan farlar ve kırılan pudraları önereceğimiz adımları takip ederek onarabilecek, yepyeni bir hale getirebileceksiniz.

Kırılan makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?

1) Parçalayın

Yanlış duymadınız. Kırılan makyaj malzemelerinizi onarmak için ilk olarak paramparça etmek gerekiyor. Kırılan makyaj malzemelerinizi bir kürdan ya da kalem ile toz haline gelinceye kadar parçalara ayırın.

2) Alkol damlatın

Kırılan makyaj malzemelerinize damlalık ile birkaç damla saf alkol damlatın.

3) Harmanlayın

Kürdan ya da küçük bir kamış yardımıyla kırılan makyaj malzemelerinizi karıştırın. Kremsi, ıslak bir kum kıvamına gelmesi gerekiyor. Gerektiğinde birkaç damla daha alkol ekleyin. Fakat alkolu fazla damlatmamaya özen gösterin, kırılan makyaj malzemeleri alkol içinde yüzmemeli.

4) Presleyin

Kırılan makyaj malzemelerini preslemek için ambalajının ebatına uygun sert bir cismi kumaşa sarın ardından kırılan makyaj malzemelerinin üzerine 20-30 saniye bastırın. Örneğin kırılan pudrayı preslemek için bir kavanoz kapağından, kırık far presleme için bir bozuk paradan yardım alabilirsiniz. Presleme işlemi bittiğinde kırılan makyaj malzemelerinizin üzerinde oluşan kumaş detayları daha profesyonel bir dokunuş sağlayacak. Ambalaj kenarlarına bulaşan kırık makyaj malzemeleri kalıntılarını bir peçete yardımıyla silip temizleyebilirsiniz.

5) Bekleyin

Son aşamaya kadar geldik. Evet hanımlar kırılan makyaj malzemelerimizi kurtaracağız ha gayret. Bundan sonraki adımda yapmanız gereken tek şey sabretmek. Kırılan makyaj malzemelerini düz bir yüzeyde üstü açık olacak şekilde en az 10 saat bekletmelisiniz. Kırılan makyaj malzemeleriniz, alkolün uçuculuğu sayesinde sıvı halden çıkarak tamamen kuruyup katı bir hal alacak.

Bu işlemi geceden yaparsanız sabah uyandığınızda kırılan makyaj malzemeleriniz yepyeni hale gelmiş olacak.

 

Sizin için hazırladığımız Makyaj malzemelerini saklamada buzdolabını seçin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin