Kırılan tırnağa çözüm

Kırılan tırnağa çözüm
Paylaş
 

Kırılan tırnağa çözüm nedir? Kırılan tırnak nasıl onarılır? Kırılan tırnağa ne iyi gelir? Tırnak kırılınca ne yapmalı? Makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Kırılan tırnağa çözüm arıyorsanız tam da işinize yarayacak bir önerimiz var. Tırnağınız kırıldı, ama kıyamıyor ve kesmek istemiyorsunuz ya da dipten kırılan tırnaklarınız var, isteseniz de kesemiyorsunuz. Endişelenmeyin sadece sallama çay poşetine ihtiyacınız var. Kırılan tırnak kaynar mı ya da kırılan tırnak uzar mı gibi sorularla kafanızı karıştırmayın. Çünkü kırılan tırnağınız için en azından uzayana kadar işe yarayacak bir acil durum önerimiz var. Peki, neymiş kırık tırnak tedavisi olacak kırılan tırnağa çözüm öğrenelim.

 

Kırılan tırnağa çözüm

Gereken malzemeler

Kırılan tırnağa çözüm

  • Sallama çay poşeti
  • Törpü
  • Tırnak parlatıcısı
  • Makas

Sallama çay poşeti oldukça ince bir yapıda olduğu için tırnağın kırılan yerine yama yapıldığında kalın bir tabaka halinde belli olmayacaktır. Kırılan tırnağa çözüm niteliğindeki bu yöntem çok işe yarıyor.

Tırnak kırılınca ne yapmalı adımları izleyin

Adım 1

Kırılan tırnağa çözüm

Öncelikle içindeki çayları boşalttıktan sonra ister tırnak şeklinde kesin, isterseniz kırılan kısma yetecek kadar kesin. Tırnağınızın temiz olması gerekiyor, yani oje olmayacak ve krem gibi herhangi bir ürün de olmayacak. Tırnağınızı iyice temizlemek için ellerinizi yıkayıp kurulayın.

Adım 2 

Kırılan tırnağa çözüm

Tırnağınızda tutkal görevi görmesi için tırnak parlatıcınızı tüm tırnağıza uygulayın, kırılan yani hasarlı kısma biraz daha yoğun sürün.

Adım 3

Kırılan tırnağa çözüm

Daha önceden keserek hazırlamış olduğunuz çay poşetini cımbız ya da parmaklarınız yardımıyla tırnağınıza yerleştirin ve parmağınızın ucu ile hafifçe iterek iyice yapışmasını sağlayın. Kırılan yani hasarlı yere biraz daha uzun bastırın.

Adım 4

Kırılan tırnağa çözüm

Önceki uyguladığınız işlemin kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar cilayı boylu boyunca tırnağınızın üzerinden geçin ve kuruması için 1-3 dakika kadar bekleyin.

Adım 5

Kırılan tırnağa çözüm

Yine bir önceki işlem de tamamen kuruduktan sonra tırnağınızın dışında kalan çay poşetlerini makasla temizleyin.

Adım 6

Kırılan tırnağa çözüm

Yeterince pürüzsüz olana kadar tırnağınızı törpüleyin.

Adım 7

Kırılan tırnağa çözüm

Artık ojenizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu kırılan tırnağa çözüm yöntemiyle tırnaklarınız kusursuz görünecek.

Ancak sıcak suya uzun süre maruz kalan tırnaktan çay poşeti kalkabiliyor, işlemi tekrar etmeniz gerekebilir bu nedenle dikkatli olmalısınız. Birde tırnağınız uzayınca kırılan tırnağa çözüm işlemini yeni yerine göre yeniden yapmanız gerekiyor.

Çay poşetiyle kırılan tırnak nasıl onarılır? Videoyu izleyebilirsiniz.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Tırnak bakımı için maskeler adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin