Kirpik serumu yapımı

Kirpik serumu yapımı
Paylaş
 

Kirpik serumu yapımı, kirpik uzatma badem yağı ile kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde kirpik uzatma yöntemleri bitkisel nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kirpik serumu yapımı ile pahalı ürünlere ihtiyacınız olmadan etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Kirpikleri kıvırma, takma kirpikler ile yanlış yapıştırıcı uygulaması ve bütün gece onları ovma ile kirpiklerin kesinlikle ekstra sevgi ve bakıma ihtiyacı var. Çok az insan uzun, kalın, doğal kirpiklerle ödüllendirilmiş ve çoğumuz kirpiklerimizi uzun ve gür hale getirmek için başka yöntemlere başvurmak zorunda kalıyor. Kirpik uzatma serumu pahalı olabilir ve gözlerinize bu kadar yakın olmasını istemediğiniz kimyasallar veya maddeler içerir. Vereceğimiz bu evde kirpik uzatma kürü ile daha ucuz ve etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Peki, doğal kirpik uzatmaya yarayan kirpik serumu yapımı için kullanacağımız malzemeler nelermiş ilk önce onları öğrenelim.

 

Kirpik uzatma ve gürleştirme için kirpik serumu yapımı

Kirpik serumu yapımı için gereken malzemeler

  • Badem yağı
  • Hint yağı
  • E vitamini yağı

Kirpik serumu yapımında kullanılan yağların özellikleri

Badem yağı: Saç, cilt ve genel sağlığa birçok fayda sağladığı için yaygın olarak kullanılır. Saçları yumuşatır ve uzun-kalın kirpiklerin büyümesini arttıran yumuşatıcı özellikler içerir. Badem yağı, normal pH dengesini deriye geri kazandırarak göz kapaklarına da yarar sağlar ve kan dolaşımını geliştirir. Kırılgan, nemsiz kirpikler büyüyemez ve kirpik serumu yapımında kullanacağımız badem yağı içerisindeki tüm özellikler ile kirpiklerin sağlıklı büyümesini sağlar.

Hintyağı: Hem saç, hem de cilt için birçok avantaja sahiptir ve onlarca yıldır cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Kirpik serumu yapımında kullanacağımız Hint yağı, risinoleik asit ve omega 9 yağ asitleri bakımından zengindir. Ricinoleic asit doğal olarak oluşan anti-fungal ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve hint yağı saçları kaplayıp kırılmasını önleyerek saç dökülmesini engelleyebilir. Omega 9 yağ asitleri saçları, saç folikülünü ve çevresindeki cildi besler. Saçları üreten gözeneklere ve folliküllere besin sağlamak için cilde ve saçlara derinlemesine nüfuz etme özelliğine sahiptir.

E vitamini yağı: Kirpik serumu yapımında kullanacağımız E vitamini yağı gerçekten şaşırtıcı bir güzellik takviyesidir. Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıkları ve kahverengi lekeleri tedavi etmek, kuru-çatlamış kütikülleri yumuşatmak, kuru dudakları ve pürüzlü cildi yatıştırmak için kullanılabilir. E vitamini, kılcal damarları uyaracak ve saç foliküllerini saç büyüme evresine tetikleyebilecek antioksidanlar ile doludur.

Kirpik serumu yapımı

  1. İstediğiniz kadar çok ya da az miktarda serum yapabilirsiniz. Daha fazla serum yapmak isterseniz, kapağı olan küçük bir cam kap alın. Az miktarda serum yapmak isterseniz boş bir maskara tüpünü kullanabilirsiniz.
  2. Badem yağı, Hint yağı ve E vitamini eşit miktarlarda küçük kapınıza ya da tüpünüze ekleyip karıştırın.
  3. Serumu küçük bir kapta kullanacaksanız, her gece yatmadan önce kulak çubuğu veya tek kullanımlık bir maskara fırçasıyla az miktarda uygulayın. Sadece çok az miktarda sürmeniz gerekiyor. Yani tamamen gözünüze dökmeyin. Geceleri uyurken yağın akmasını istemezsiniz.
  4. Serumu boş bir maskara tüpünde kullanacaksanız, maskara çubuğunu tüpün içine daldırın ve fazla yağın çoğunu geri aktarın. Yine, çok az miktarda sürmelisiniz. Kökten başlayarak kirpiklere uygulayın ve kirpik uçlarına kadar yolu izleyin.
  5. Bu kirpik uzatma yağını kaşlarınızı gürleştirmek ve uzatmak istiyorsanız, kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz.
  6. Hazırladığınız kirpik uzatıcı yağ karışımının renksiz görünmeye başlaması, yenisini yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Bu kirpik serumu yapımı, kirpikleri uyarır ve köklerini güçlendirir. Böylece kirpikleriniz uzun, güçlü ve sağlıklı olur! Diğer herhangi bir tedavi türü gibi, sonuçları görmek için sürekli kullanmanız gerekir, bu nedenle en iyi faydaları görmek için bunu yatmadan her gece uygulamanıza dikkat edin.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için altın kurallar adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin