Kirpik uzatan yağlar

Kirpik uzatan yağlar
Paylaş
 

Kirpik uzatan yağlar nelerdir, doğal kirpik uzatma serumu nasıl hazırlanır, kirpik serumu tarifi nedir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kirpik uzatan yağlar ile, 1-2 hafta içerisinde kirpiklerinizin canlandığını, 2-3 hafta içerisinde de kirpiklerinizin gürleşip uzadığını fark edeceksiniz. 

Güzellik denilince tabii akla ilk gelen güzel gözler ve uzun kirpiklerdir, şahsen ben de uzun Türkan Şoray kirpiklerini sevenlerdenim. Daha önce kirpikleri keserek uzatmaktan bahsetmiştik. Tabi takma kirpik de tercih edilebilir bunun için, ama uzun sürede takma kirpik yapıştırıcıları kendi kirpiğinize zarar verir ve dökülmesine neden olur. Bunun için de, doğal yağlardan oluşan doğal kirpik uzatma serumundan yardım alabilirsiniz. Peki bu kirpik uzatma serumlarının içindeki kirpik uzatan yağ karışımları nelerdir okumaya devam edin.

 

Kirpik uzatan yağlar

Kirpik uzatmak için pek çok kirpik bakım serumu çıktı piyasaya ama tabi ne kadar sağlıklıdır orası tartışılır.

O nedenle her zaman doğal kirpik uzatan yağlar tercih edilmesi, her açıdan daha sağlıklıdır. Düzenli kullanımda kısa sürede kirpikleri uzatan ve gürleştiren harika bir kirpik serumu tarifi aşağıdadır.

 

Kirpik uzatan yağ karışımları

Malzemeler

1 Yemek kaşığı hint yağı

1 Yemek kaşığı badem yağı

2-3 damla hindistan cevizi yağı

2-3 damla argan yağı

2-3 damla üzüm çekirdeği yağı

Yapılışı

Bu yağların tümünü temiz cam bir şişede karıştırın, yağlar birbiriyle iyice karışana kadar çalkalayın (bu karışım bittikçe taze olarak hazırlanıp uygulanmalıdır).

Kullanımı

Düzenli olarak her gece temiz bir kirpik firçası ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürün, bir parmağınızla da fazlalıkları kirpik diplerinize yedirin. Sabahları yüzünüzü yıkarken kirpik ve kaşlarınızdaki kalıntıları temizleyin.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Vazelin kaş kirpik uzatırmı? adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin