Kirpikleri keserek uzatma

Kirpikleri keserek uzatma
Paylaş
 

Kirpikleri keserek uzatma yani kirpikleri uçlarından kesmek doğru mu, kirpikler kesilirse uzarmı, kirpik kesilince uzar mı, kirpik kesince uzar mı? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kirpikleri keserek uzatma, kirpiklerine önem veren bütün kadınların aklındaki bir konudur. Kirpikler göz kapaklarının dibinde, genellikle tek sıra halinde dizilmiş olan kıllardır. Erkeklerde kirpik kalınlığı 67 mikron iken, kadınlarda ise 90 mikronluk bir değerdedir. Üst göz kapaklarında 150-200 tane, alt göz kapaklarında ise bu sayı 70-100 arasındadır.  Genelde diğer bölgelerde var olan kıllara göre daha da koyu renkte olsalar da, bu renk tonu kişinin genetik yapısına göre değişim göstermektedir. Beyazlama yaşı ise diğer kıllara oranla daha da fazladır. Genellikle düz bir şekilde dururlar. Kirpikler estetik olarak önemli bir değere sahip olduğu için, kadınların kullandığı takma kirpikler de ekonomide önemli bir yer edinmiştir. Bunun yanında uzmanlar tarafından uygulanan ipek kirpik uygulaması da yer almaktadır. Bazı kadınlar ise takma kirpik takmak, kirpik perması yapmak ya da ipek kirpik uygulamasına başvurmak yerine doğal olmak için kirpikleri keserek uzatmaya çalışırlar. Peki, kirpikler kesilirse uzarmı?

 

Kirpikleri keserek uzatma

Kirpik kesilince uzar mı sorusuna geçmeden önce, insanın kıl yapısına sahip olan hemen hemen her bölgesinde uzama görüldüğünü hatırlatalım. Bu diğer bölgelerde geçerli olmasa da günümüzde hemen hemen herkes, daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyor. Bunun için de kirpikleri keserek uzatma ya da kirpik serumu kullanma gibi farklı yollara başvurulmaktadır. Kirpik kesince uzar mı sorusuna birçok kadın deneyimlerine dayanarak evet cevabını veriyor. Düşününce vücudun herhangi bir yerinde var olan kıllar kesilince daha hızlı uzadığı ve daha gür çıktığı görülmektedir, buna saçlar da dahil.

Bu yüzden kirpikleri uçlarından kesmek onların daha da hızlı uzamasını sağlayabilir. Elbette ki bu yöntem biraz riskli gözüküyor. Kirpiklerinizi keserken oldukça dikkatli olmalısınız ve uçlarından kesmeye özen göstermelisiniz. Buna cesaret edemiyorsanız kirpiklerinizi kesmek yerine doğal yöntemlerle uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için altın kurallara uymak da önemlidir.

Sonuç olarak kirpiklerinizi kökten olmayacak şekilde uçlarında kesin ve uzadığına tanık olun. Sırf kirpik uzatmak adına kökten kesmeye kalkışmayın, çünkü hem bu hareketle göz sağlığınızı tehdit etmiş olursunuz hem de elde edeceğiniz sonuç kirpiklerinizin uzamasını bekleyene kadar içler acısı olur. Bu yüzden eğer kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız ya bunu doğal yollardan halledin ya da kirpiklerinizi aşırıya kaçmamak şartıyla uçlarından kesin. 

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Evde kirpik kıvırma adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin