Koltukaltı kararmasından kurtulmak basit

Paylaş
 

Koltukaltı kararmasının hiç birimizin sevmediği bir durum olduğu doğrudur. Peki, koltukaltı kararmasına çözüm nedir?

 

Yazın gelmesiyle birlikte gelsin kısa kollu, askılı buluzlar. Gitsin uzun kollu kazaklar, hırkalar. Koltukaltı tüylerinden kurtulduk. Peki, ağda veya başka nedenlerle tahriş olup ardından kararan koltukaltları nasıl eski haline döner? Çok kötü bir görüntü değil mi? Ama üzülmeyin koltuk altı kararmasının çaresi var kızlar. Her yaza koltukaltı kararmasından kurtulup, pırıl pırıl parlayan koltukaltlarıyla gireceğiz. Nasıl mı? Vereceğim maske sayesinde kısa sürede koltukaltı kararmasından kurtulabilirsiniz.

Koltukaltı kararması neden olur?

İlk olarak koltukaltı kararmasının nedeni genetik faktörler olabilir. Doğuştan koltukaltındaki pigmentler daha fazla olduğu için daha koyu bir görüntü olabilir. Bazen kullandığımız deodorantlarda koltukaltı kararmasına neden olabiliyor. Bunun yerine sabun ve ya suyla temizliği sağlayabilirsiniz. Bir diğer neden ise sıcak ağda kullanılmasıdır. Isıya bağlı olarak bölge tahriş olur ve zamanla koltukaltı kararması görülür. Ağdanın ılık olmasına dikkat edin. Tüyler için kullanılan jilet de tahrişe neden olduğu için koltukaltı kararmasına sebep olur. Jilet uygulamasından önce koltukaltınızı nemlendirin. Tüy dökücü kremler de içerdikleri madde nedeniyle sık kullanıldığında kararmalara neden olabilir.

Koltukaltı kararması için yukarıda bahsettiğimiz etkenlerden uzak durarak kararmayı en aza indirebilirsiniz. Ayrıca koltukaltı kararması için maske uygulayarak amacınıza ulaşabilirsiniz.

Koltukaltı kararması için maske:

Malzemeler: 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı elma suyu, 1 çay kaşığı limon suyu ve pudra.

Hazırlama ve uygulama: Bir kâse içerisinde malzemelerin hepsini karıştırın. Kremsi bir karışım elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz kremsi karışımı koltukaltı bölgenize masaj yaparak uygulayın. Bir süre kuruduktan sonra su ile temizleyip aynı bölgeye bebek pudrası sürün. Karışımı her gün tekrarlayın.

Kısa bir süre sonra koltukaltı kararmasından kurtulacak ve istediğiniz görüntüye ulaşacaksınız.

 

Kadinbakis.com olarak sizin için hazırladığımız Tırnak sararmasına kesin çözümler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. aslı dedi ki:

    derdime çare oldunuz bunu arıyordum karşıma geliverdi 🙂

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin