Küçük gözlere makyaj tüyoları

Küçük gözlere makyaj tüyoları
Paylaş
 

Küçük gözlere makyaj tüyoları, küçük gözler için makyaj önerileri nelerdir? Küçük gözlere eyeliner, gözleri büyük göstermek için göz kalemi nasıl sürülür? Büyük göz makyajı nasıl yapılır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Küçük gözlere makyaj tüyoları mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz! Standart eyeliner, standart kaş, strandart farlara son verecek ve gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecek küçük gözler için makyaj önerilerini sizler için hazırladık.

 

Küçük gözlere makyaj tüyoları

Hızlı ve basit makyaj hilelerimizle küçük gözlere uygun makyaj önerilerini nasıl uygulayacağınızı ve nasıl gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebileceğini öğrenin!

Şekilli kaşlar:

Kaşları şekillendirmek, küçük gözlere makyaj tüyoları için önemli bir adımdır. Yani, kaşlarınızın arasında ve etrafına yayılmış kılları almanız ve kaşlarınızın düzgün görünmesi için taramanız gerekir. Bunları yaptıktan sonra, bir kaş kalemi kullanarak kaşlarınızı şekillendirin.

 

Göz kapaklarınızı hazırlayın:

Gözlerinizi nemlendirmek, yumuşatmak, farın çizgilenmesini engellemek ve makyajınızı düzgün görünmesini sağlamak için, herhangi bir göz ürünü kullanmadan önce baz kullanın. Evet, bir göz farı bazının uygulanması, gözlerinizin etrafında oluşabilecek ince çizgileri önlemek için harikalar yaratır!

 

Koyu halkalardan kurtulun:

Bu, gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olmayabilir, ancak göz altı morlukları veya gözlerinizin yakınında oluşan lekeler, en genç ve en güzel gözleri bile olduğundan yaşlı gösterebilir. Aydınlatıcı göz altı kapatıcılarını kullanabilirsiniz.

 

Kontürleme:

Kontürleme tekniği elmacık kemikleri belirginleştirme ve burun inceltmeyle sınırlı değil. Küçük gözlere makyaj tüyolarından göz kapaklarına kontur yapmak, onlara doğal bir kıvrım oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kontürünüzü göz kapağınızla kaşınızın altındaki kıvrıma, şakak tarafından başlayarak burun çizginizin kenarına kadar uygulayın. Sonuç? Mükemmel iri gözler.

 

Açık göz farından çekinmeyin:

Makyajda temel bir kural, koyu renklerin arka planda kalmasıdır; açık renkler her zaman vurgular ve yüz özelliklerini keskinleştirir. Ve bu uygulama yalnızca birkaç dakika sürüyor, ancak büyük bir etki yaratıyor! Daha ne isteyebiliriz ki? Bu nedenle, küçük gözlere makyaj tüyolarından olan açık renkli farı, göz pınarlarınıza sürün. Tercihiniz ne olursa olsun pırıl pırıl ya da mat fark etmez. Alt kirpik diplerinize ise daha koyu bir far sürmeyi deneyin.

 

Eyeliner:

Gözlerinizi çerçevelemek için, siyah bir eyeliner uygulayın. Bir risk alarak “sıkıcı siyah” yerine renkli bir göz kalemi ya da eyeliner seçmeyi deneyebilirsiniz. Küçük gözlere eyeliner çekerken, uçsuz bir çizgi yerine uzun bir çizgi oluşturulmalıdır. Yani üst kirpiklerinizin tabanı boyunca eyelinerınızı çekin ve çizgiyi kaş kemiklerinizin sonuna kadar uzatın. Gözün içine ise acık tonda bir göz kalemi sürmek küçük gözlere makyaj tüyolarındandır.

 

Kirpik kıvırıcısı:

Mükemmel şekilde kıvrılmış kirpikler, küçük gözlere makyaj tüyolarının en önemlileri arasındadır. Bir kirpik kıvırıcısı, bir kadının en önemli makyaj aracıdır, özellikle küçük gözlü olanlar için. Kıvırıcı kirpikleri uçlara katlarken kirpiklerin birbirinden ayrılmasına yardımcı olur; Dolayısıyla o büyük, etkileyici gözler için göz kapağını kaplamayı sağlar.

 

Rimel:

Küçük gözlerinizin daha büyük ve daha yuvarlak görünmesini sağlamak için rimel bazından sonra kirpikleriniz üzerine tek bir kat rimel sürün. Ancak ikinci katı sürerken, göz kapağının ortasındaki kirpiklere odaklanmak küçük gözlere makyaj tüyolarındandır. Alt kirpik diplerinize de rimel sürmeyi unutmayın.

Küçük gözlere uygun makyaj önerileri ve küçük gözlere makyaj tüyolarının nasıl olduğunu öğrendiniz. Herhangi bir öneriniz varsa, lütfen aşağıya yorum bırakarak yardımcı olun. Görüşlerinize değer veriyoruz.

Kadın bakış olarak sizin için hazırladığımız Eyelinerı göz şeklinize göre çekin adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin