Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru ciltler için makyaj önerileri
Paylaş
 

Kuru ciltler için makyaj önerileri, kuru ciltler için fondoten önerileri nelerdir? Kuru cilt makyajı nasıl yapılır? Kuru ciltlere fondoten nasıl sürülür? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kuru ciltler için makyaj önerileri, kuru cilt bakımı kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Makyaj yapmak pek çok kadın için tutku olsa da doğru makyaj yapmak oldukça önemli. Bir makyajın kusursuz olabilmesi için cilt tipinize ve yüz hatlarınıza uygun olması gerekmektedir. Cilt tipinize uygun makyaj malzemeleri tercih etmezseniz, kusursuz makyaja ulaşmanız da imkansızlaşır. Peki, kuru ciltler için makyaj önerileri nelerdir, kuru cilt makyajı nasıl yapılır okumaya devam edin.

 

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru ciltler için makyaj önerileri (Bakım)

Öncelikle, işe cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamakla başlamalısınız. Güne başlarken ve gece yatarken, yüzünüzü nemlendirici özellikli ve doğal özler barındıran ürünlerle yıkayarak bu rutini bir alışkanlık haline getirin. Ayrıca, 2 haftada bir cildinize peeling uygulayarak ölü derilerden kurtulmayı da ihmal etmeyin. Haftada bir kere de cildinize yoğurt, bal ve salatalık rendesiyle hazırladığınız maskeyi uygulayın. Bir muzu ezip yüzünüzde 10 dakika bekleterek de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Bir ay içerisinde cildinizin renginin geri geldiğini ve sağlık kazandığını göreceksiniz.

Kuru ciltler için makyaj önerileri (Hazırlama)

Makyaj yapmadan önce cildi makyaja hazırlamak çok önemli bir aşamadır. Malzemelerin cildinizde iyi durabilmesi için cildinizin buna hazır olması gerekir. Özellikle de kuru cilt makyajı için öncesinde mutlaka bakım yapılmalıdır. Önce cildinizi temizleme losyonu ya da sabun ile temizlemelisiniz. Yağ ve kirden temizlediğiniz cildinizin nem dengesini oturtacak ve gözenekleri küçültecek bir tonik ile cildinizi rahatlatın. Kuru ciltler için makyaj önerilerinin en önemli aşaması olan nemlendirmeyi kesinlikle es geçmeyin. Nemlendiricinizi sürerken hafifçe parmak uçlarınızla masaj yaparsanız, kan dolaşımınız artar ve cildiniz makyaja hazırlanır. Kuru cilt makyajına geçmeden önce baz kullanmalısınız. Çünkü makyaj bazı, makyajınızın kalıcı olmasını sağlar. Cildinizin matlığını gidermek için mutlaka cilt tipine özel olan kuru ciltler için makyaj bazını tercih etmelisiniz. Bu tür bazlar cildinizde nemi tutarak daha canlı görünmesini sağlar.

Kuru ciltler için makyaj önerileri (Bitiş)

Gelelim en önemli nokta olan fondötene. Kuru cilt makyajında harika bir görünüme ulaşmak için doğru fondöteni seçmeniz çok önemlidir. Kuru ve hassas ciltler için fondoten yapısı ince, nemlendirici ve güneş koruyucu özelliğe sahip olmalıdır. Kuru ciltler için fondoten seçimi yağ bazlı ve de likit bir forma sahip fondötenler olmalıdır. Bu sayede cildinizi daha canlı ve sağlıklı gösterecektir. Aynı şekilde göz altlarınızı ve lekelerinizi gizleyecek olan kapatıcınızın da likit formda olmasına dikkat edin.

Kuru ciltlerin en önemli sorunu, mat ve cansız görünümdür. Bu açıdan pembe tonlu allıklarla canlı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Özellikle de krem allık tercih ederseniz cildinizde doğal bir canlılık oluşturursunuz.

Göz kapaklarınızda da krem farları tercih edebilirsiniz.

Kuru ciltler için makyaj önerilerinin sonuncusu olarak ruj seçiminizi de likit formdaki rujlardan yapmanızda fayda var.

Uyarı: Kuru ciltler için makyaj önerilerine ek olarak, makyaj yaparken kesinlikle parmaklarınızı kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü kuru cildinize parmaklarınızı değdirdiğinizde ihtiyaç duyduğu nemi yok edersiniz. Makyaj süngeri ya da fırçaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Makyaj temizleme kısmını kesinlikle atlamamalısınız. Aksi takdirde makyaj artıkları, cildini daha da kurutacaktır. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütünden ya da badem sütünden yararlanabilirsiniz.

Kadınbakış olarak sizin için hazırladığımız Kuru ciltler için öneriler adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin