Kuru ciltler için öneriler

Kuru ciltler için öneriler
Paylaş
 

Kuru ciltler için öneriler var mıdır? Kuru ciltler için öneriler nelerdir? Kuru ciltler için öneriler nasıl uygulanır? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kuru ciltler için öneriler, her kuru cilde sahip olan insanın bilmesi gereken bilgilerdir. Unutmayın ki sizin cildiniz yağlı ciltlere oranla daha hassas ve yaşlanmaya müsaittir. Bu nedenle en çok da sizlerin cilt bakımına önem vermeniz gerekmektedir. Peki, neymiş bu kuru ciltler için öneriler öğrenelim.

 

Kuru ciltler için öneriler

Peeling yapın

Kulağa değişik gelebilir ancak peeling, cilt tipiniz ne olursa olsun düzenli bir şekilde yapılması gereken bir bakım. Ölü derilerden kurtulmak cildin kendini yenilemesi ve yapılandırması açısından önem taşıyor. Kuru ciltler tanesi olmayan, yumuşak dokulu ve nem verici peelingleri tercih etmeli.

Sıcak sudan uzak durun

Sıcak duş oldukça rahatlatıcı ancak, cildin nem bariyerini yıkarak kuruttuğu gerçeğini unutmamalısınız. Günlük olarak alınan duşların yanı sıra, termal doğal sularla cildinizi ferahlatabilirsiniz.

Kozmetik ürünleri cildinize uygun seçin

Oil free yani yağsız ürünlerden uzak durun, bunlar yağlı ciltlerin tercihi olmalıdır. Kapatsın diye ten ürünlerini fazla yoğun kullanmayın, bunlar kuruyan cildin mimik çizgilerini daha çok belli eder ve yaşlı gösterir. Ayrıca cildinizi güzelce nemlendirmeden asla makyaj yapmayın. Sabah saatlerinde hyaluronik asit açısından zengin bir nem serumu kullanmak, gün boyu konforlu bir cildiniz olmasını sağlar.

Islakken nemlendirin

İyice kuruladıktan sonra değil, üzerinde damlacıklar varken nemlendirici sürmek en doğrusu, bu sayede nemi cilde hapsediyorsunuz.

Havlu kullanmayın

Yüzünüzü havlu yerine, ince kağıt mendillerle ya da kağıt havlu ile kurulayın ve kuruladıktan hemen sonra nem serumunuz ile nemlendirici kreminizi üst üste uygulayın.

Takviye alın

Sabah saatlerinde içerisinde Omega-3 ve 6 takviyesi olan balık yağı haplarından günde 1 tane içmek, en az bir öğünde somon tarzı yağlı bir balık ve bol limonlu salata yemek ve bu rejimi 1 ay boyunca düzenli uygulamak, cildi içten besleyecek ve nemlendirecektir.

Nem maskesi uygulayın

Haftada bir kendinizi ödüllendirdiğiniz bir bakım geceniz olsun, peeling sonrası ya da duş sonrası gözenekler açılmışken etkili bir kuru cilt maskesi kullanın ve durulamadan gece onunla uyuyun.

Yardımcılarınız olsun

Sabah, gün ortası ya da akşam aklınıza geldikçe cildinizi nemlendirin. Çantanızda gerildiğinizi hissettiğinizde imdadınıza yetişecek bir nemlendirici krem taşımalısınız.

Alkolden uzak durun

Fazla alkol almak ve sürdüğünüz bakım ürünlerinin içerisinde yüksek miktarda alkol olması da cildinizi kurutur. Günde 1 kadeh kırmızı şaraba izin var, ancak kullandığınız tonikte alkol olmamasına dikkat edin! Doğal bitkilerden elde edilen tonikler cildinize daha iyi gelecektir.

Su için

Belki de en basiti, ama bize en zor geleni yeterli miktarda su içmek. Gün içerisinde aklınızda belirlediğiniz zaman aralıkları olsun uyanınca, ara öğünden hemen önce, yemekten hemen önce ve sonra ya da yatmadan önce. Gün içerisinde, mesela bilgisayar karşısında cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde termal su içerikli spreylerden de kullanabilirsiniz. Sıkın, kurulamayın sonra hemen bir krem uygulayın.

Kuru ciltler için önerileri öğrendiğinize göre Kuru cilt bakımı adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin