Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağı

Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağı
Paylaş
 

Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağı yararlı mıdır? Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? Hindistan cevizi yağı saçta ne kadar bekletilmeli? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağı nemlendirmede bire bir! Soğuk havalarda, pullanan cilt ve kurumuş saçlarla uğraşıyorsunuz, değil mi? Daha önce soğuk havalarda cilt bakımı hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise kuru saçlar için Hindistan cevizi yağından bahsedeceğiz.

Elbette, mağaza tarafından satışa sunulan bir kremi kullanabilirsiniz, ancak bunun Hindistan cevizi yağı kadar yararlı olmayacağından emin olabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı aslında saçlarınızın iç çekirdeğine kozmetik olarak tasarlanmış içeriklerden daha iyi nüfuz edebilir; bu da yumuşatma, nemlendirme ve güçlendirme etkilerini bir sonraki yıkamaya kadar sürdüreceği anlamına gelir. Ve çok güçlü bir saç bakım yağı olduğu için diğer ürünlere para saçmanıza gerek kalmayıp, oldukça uygun maliyetli bir satın alma işlemi gerçekleştireceksiniz.

Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağının 3 farklı tedavisini öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı saç tedavisi 1:

Saç kuruluğunun yanında saç elektriklenmesinin de önüne geçmek için hindistancevizi yağı kullanın. İşte: Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını sıvılaştırılıncaya kadar eritin. Ancak aşırı sıcaklıkta değil. Sonra bir el kremi gibi elinizle ovalayın (saçınıza uygulamadan önce elinize sürerek masaj yapmanız, çok fazla kullanmanızı engeller).

Ellerinizle uç kısımları boyunca saçınızı tarayın. Hindistan cevizi yağı eşit şekilde dağıtılana ve elleriniz temizleninceye kadar saç uçlarınız boyunca tarayarak pürüzsüz hale getirin. Ancak ikinci bir kat uygulamamalısınız. Hindistan cevizi yağı ağırdır ve saçlarınızı ağırlaştırabilir. Saçınızı her zamanki gibi hazırlayın ve pürüzsüz, elektriklenme olmadan bitirin.

Hindistan cevizi yağı saç tedavisi 2:

Eğer sürekli olarak nem akışına ihtiyaç duyan kötü kıvrımlı saçlarınız varsa bir Hindistan cevizi yağı spreyi, aşırı kuru saçlara bile nem katar.

Kendinize bir tane yapmak için, çeyrek fincan suyu ısıtın, üç çay kaşığı Hindistan cevizi yağını tamamen çözülene kadar karıştırın ve karışımı minik bir sprey şişesine doldurun. Kuru saçlar için Hindistan cevizi yağının anında nemlendirme etkisi için gün boyunca saçınıza püskürtün.

Hindistan cevizi yağı saç maskesi:

Saç dökülmesi ve kuruyan saçları önlemek için muhtemelen en iyi, en yaygın yöntem Hindistan cevizi yağı saç maskesidir. Ayrıca bu uygulama, ek araçlar gerektirmeden yemek tariflerinin hepsinden daha kolaydır (biraz kolay olmasına rağmen, başlamadan önce küvette veya duşakabinde durduğunuzdan emin olun). Biraz tuhaf gelebilir ancak, saçlarınıza maske uygulamadan önce taramalısınız. Aksi halde maske, saç telinin her noktasına nüfuz etmeyebilir.

Başlamadan önce yeterli miktarda kuru saçlar için Hindistan cevizi yağını bir kap içine alın ve hafif eriyene kadar 15-30 saniye mikrodalgaya atın. Ardından, küvette durarak saçınızın bir parçasını alıp, kökten uca kadar Hindistan cevizi yağı sürün ve eşit şekilde dağıtıldığından emin olmak için geniş dişli tarakla tarayın. Yağ bütün saçlarınızı kaplayana kadar devam edin, sonra saçınızı topuz yapabilirsiniz. Saçınızı bir bone ile örtün ve yağın saç tellerinize emilmesine izin vermek için 45 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı iyice yıkayın. Eğer saçlarınız ince ise, iki kez şampuanlamanız gerekebilir.

Kuru saçlar için hindistan cevizi yağından sonra Kuru ve yıpranmış saçlar için maskeler adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
2013mersin